Kültür Sanat

Madalya Hikâyeleri – Merve Çoban

İTO Anadolu İmam Hatip Lisesi

9 Ekim 2021 / 20:00

Madalya Hikâyeleri – Merve Çoban

Esenler Belediyesi, Türkiye’nin başarılı sporcularını gençlerle buluşturarak onlara yeni ufuklar açmaya ön ayak oluyor. Bu kapsamda başlattığımız Madalya Hikâyeleri’nin 9 Ekim Cumartesi günkü konuğu, 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan bronz madalyayla dönen Merve Çoban olacak.

Milli karateci Çoban’ın başarı hikayesi, İTO Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilecek söyleşi ile gençleri spor alanında aydınlatacak.

Geleceğin sporcuları ile buluşacak olan Çoban’ın, karate ile tanışma ve olimpiyat macerasını saat 20.00’de dinleyebilirsiniz.

MERVE ÇOBAN KİMDİR?

Milli karateci Merve Çoban, 25 Ocak 1993 yılında doğdu. Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu mezunu olan Çoban, 2015 Avrupa Oyunları’nda kadınlar kumite 61 kilogramda gümüş madalya kazandı.

2019 Avrupa Oyunları’nda ise üçüncülüğü elde ederek bronz madalya kazandı. 2019 Avrupa Karate Şampiyonası’nda (EKF) kadınlar kumite 61 kilogramda altın madalyayı kazandı. Yine aynı organizasyonda kadınlar takım kumite kategorisinde gümüş madalyayı elde etti.

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları’nda karate dalında kadınlar kumite 61 kilogramda yarı finalde Jovana Prekovic ile karşı karşıya gelen Çoban, ülkemize bronz madalya kazandırdı.

Etkinlik Türü: Söyleşi
Etkinlik Tarihi: 9 Ekim 2021, Cumartesi
Etkinlik Mekanı: İTO Anadolu İmam Hatip Lisesi
Etkinlik Saati: 20:00

Diğer Etkinlikler