Kültür Sanat

Madalya Hikâyeleri – Hatice Kübra İlgün

Esenler Gençlik Merkezi

25 Eylül 2021 / 20:00

Madalya Hikâyeleri – Hatice Kübra İlgün

Esenler Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen sporcularını gençlerle buluşturuyor. Milli Tekvandocu Hakan Reçber’in katılımı ile başlayan Madalya Hikâyeleri serisinin ikinci konuğu bronz madalya sahibi Hatice Kübra İlgün olacak.

25 Eylül Cumartesi gün saat 20.00’de gerçekleştirilecek olan etkinlikte İlgün’ün başarıya giden hayatı mercek altına alacak.

15 Temmuz Millet Bahçesi içindeki Esenler Gençlik Merkezi’nde yapılacak olan söyleşi geleceğin sporcularına ışık tutacak.

HATİCE KÜBRA İLGÜN KİMDİR?

1 Ocak 1993’te doğan Hatice Kübra İlgün, Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim görmektedir. Milli Tekvandocu İlgün, 2017 Dünya Şampiyonası’nda 57 kilogramda gümüş madalya kazanmıştı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu olan İlgün, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ise 57 kilogramda bronz madalya sahibi oldu.

Türkiye’ye bronz madalya başarısını armağan ettiği için duyduğu mutluluğu ifade eden İlgün, heyecanını şu cümlelerle anlatmıştı:

“Gönül isterdi ki altın madalya kazanayım çünkü buna çok yakındım ve çok istiyordum. Hep rüyalarıma giriyordu ve hayallerimde Türk bayrağıyla ringde tur atmak vardı. Maçı aldıktan sonra Türk bayrağıyla tur atarken ben ağladım, tüm Türkiye ağlamış. Bunu çok kişiden duydum. Bu duygu çok başka. Kürsüde olmak, Türk bayrağını dalgalandırmak, ringde tur atmak; bunları ayrı bir şekilde yaşadım. Benim rahmetli babama verdiğim bir söz vardı, olimpiyat madalyası sözü. Bunu da gerçekleştirdiğim için ayrıca mutluyum.”

Etkinlik Türü: Söyleşi
Etkinlik Tarihi: 25 Eylül 2021, Cumartesi
Etkinlik Mekanı: Esenler Gençlik Merkezi
Etkinlik Saati: 20:00

Diğer Etkinlikler