Kültür Sanat

Madalya Hikâyeleri – Eray Şamdan

İTO Anadolu İmam Hatip Lisesi

23 Kasım 2021 / 20:00

Madalya Hikâyeleri – Eray Şamdan

Geleceğin sporcularına azimli çalışmaları ve tecrübeleri ile örnek teşkil eden milli gururumuz olan sporcular, Madalya Hikâyeleri’nde gençlerle buluşuyor.

Madalya Hikâyeleri’nin bu haftaki konuğu 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda gümüş madalyanın sahibi olan milli karateci Eray Şamdan olacak.

ERAY ŞAMDAN KİMDİR?

Kendisi gibi karateci olan babası sayesinde karateye başlayan Eray Şamdan 25 Temmuz 1997’de Kocaeli’de doğdu. Küçük yaşlardan itibaren karateye olan merakı sebebiyle 5 yaşında Gebze Şamdan Karate-Do İhtisas Kulübü’ne başladı.

Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu Şamdan, genç yaş kategorilerinde üst üste 7 kez Avrupa Şampiyonu oldu. Bu sayede Avrupa Karate Federasyonu (EKF) tarihine geçen Şamdan; hızlı olması ve kendine has tekniği ile “Rüzgarın Oğlu” lakabını aldı.

Kariyerinde 12 Türkiye şampiyonluğu bulunan sporcu, olimpiyat tarihinde ilk defa 2020 Yaz Olimpiyatları’nda yer alan karate branşında yarışarak Türkiye’ye ilk madalyayı getirdi. Şamdan’ın ulusal, uluslararası ve bölgesel turnuvalarda 200’den fazla madalyası bulunuyor.

 

Etkinlik Türü: Söyleşi
Etkinlik Tarihi: 23 Kasım 2021, Salı
Etkinlik Mekanı: İTO Anadolu İmam Hatip Lisesi
Etkinlik Saati: 20:00

Diğer Etkinlikler