Kültür Sanat

Karne Şenliği

Dörtyol Meydanı

17 Haziran 2022 / 11:00

Karne Şenliği

Esenler Belediyesi, 2021- 2022 eğitim – öğretim dönemi boyunca ter döken minikler için karne şenliği düzenleyecek.

TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleşecek şenlikte,  ‘Şehir ve Çocuk Kanalının tanıtımı gerçekleşecek. Programda Şehir ve Çocuk Kanalı’nın tanıtım fragmanı ile içeriklerin kısa gösterimleri yapılacak. Programda miniklerin sevdiği çizgi filmlerden biri olan Rafadan Tayfa’nın karakterleri sahne gösterileri yapacak ve bir de konser verecek.

Program boyunca Kur’an-ı Kerim’de adı geçen hayvanlar, maskotlar halinde dolaşarak miniklere keyifli anlar yaşatacak. Geleneksel ve dijital oyunların oynanacağı şenlikte, jonglör gösterileri ve karaoke gibi pek çocuk aktiviteleri gerçekleşecek. Programda çocuklarla yüz boyama, ebru, karikatür ve çizim atölyeleri ile bilgi yarışması yapılacak.

Şehir ve Çocuk kanalı için yapılan hediyelik ürünlerin yanı sıra geleneksel çocuk oyunları seti, gölge oyunu seti, dergiler, internet ve daha pek çok ödül miniklerin olacak. Pamuk şeker, Osmanlı macunu ve dondurma gibi ikramlar da damakları şenlendirecek. Program saat 16:00’ya kadar devam edecek.

Etkinlik Türü: Özel Etkinlik
Etkinlik Tarihi: 17 Haziran 2022, Cuma
Etkinlik Mekanı: Dörtyol Meydanı
Etkinlik Saati: 11:00

Diğer Etkinlikler