Kültür Sanat

Esenler Niğde Patates Festivali

Dörtyol Meydanı

12 Aralık 2021 / 13:00

Esenler Niğde Patates Festivali

Esenler’de lezzet şöleni yaşatan festivaller tüm hızıyla devam ediyor. Esenler’de bu kez sofraların baş tacı patates, “Esenler-Niğde Patates Festivali” ile damakları şenlendirecek, vatandaşlara 10 ton patatesten yapılan yiyecekler ikram edilecek.

Esenler Belediyesi, eşsiz lezzetinin yanı sıra kullanım alanı genişliği ile sofraların vazgeçilmesi olan patates için keyifli bir festivale ev sahipliği yapacak. Ülkemizde en fazla üretilen ve tüketilen besinlerin başında gelen patates, festivalde damakları şenlendirecek. Festivalde patatesten yapılan dondurma, vatandaşlara farklı bir lezzet deneyimi yaşatacak. Festivalde ayrıca patso, kumpir, çubukta patates ve patatesten yapılmış çeşitli yemekler, Esenlerlilerin damak zevkine sunulacak.

Ünlü sanatçı Onur Şan ise en sevilen eserleri seslendirecek. Festivale Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ile Niğde ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katılacak.

Etkinlik Türü: Özel Etkinlik
Etkinlik Tarihi: 12 Aralık 2021, Pazar
Etkinlik Mekanı: Dörtyol Meydanı
Etkinlik Saati: 13:00

Diğer Etkinlikler