Kültür Sanat

Adem Tay

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi

16 Ekim 2021 / 20:00

Adem Tay

Süleyman Çelebi Kültür Sanat Sezonu’na bir dizi konser, tiyatro, seminer ve söyleşilerle giriş yaptık.

Etkinlikler kapsamında Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde konuk edeceğimiz Tasavvuf ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Adem Tay, 16 Ekim Cumartesi günü dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

ADEM TAY KİMDİR?

Türk Müziği sanatçısı olan Adem Tay, 1987 yılında Malatya’da doğdu. 2013 yılında Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Tay, halen aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

Çocuk yaşlardan itibaren müzikle iç içe olan sanatçı konservatuvara gitmeden önce şan, nazariyat ve melodi hafızası dersleri aldı.

Örnek aldığı sanatçıların başında Ahmet Özhan, Sami Savni Özer, Ender Doğan, Alp Arslan, Hasan Esen, Şehnaz Rizeli, Nilgün Onat, Çetin Körükçü ve Türk Mûsikîsi’nin hayatta olan en zirve sanatkârlarından Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca gelir.

Tay aynı zamanda Türk Mûsikîsi’nin nadide hocalarından olan Necdet Vârol’dan solistlik eğitimi aldı. Tay, 2013 Şubat ayında İspanya’nın Granada şehrinde yapılan Dünya Müziği Konseri’nde İstanbul Müziği’ni temsil etti.

 

Etkinlik Türü: Konser
Etkinlik Tarihi: 16 Ekim 2021, Cumartesi
Etkinlik Mekanı: Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi
Etkinlik Saati: 20:00

Diğer Etkinlikler