Kültür Sanat

ANADOLU’DAN ESENLER

DR. KADİR TOPBAŞ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ

26 Mart 2022 / 20:00

ANADOLU’DAN ESENLER

Esenler Belediyesi, Türkiye’nin cennet köşelerini karış karış gezerek 22 şehirdeki 125 köyü “Anadolu’dan Esenler” adlı belgesel dizisinde topladı. Son teknolojiyle çekilmiş belgesel dizisinin tanıtım filmi, düzenlenecek gala programıyla izleyiciyle buluşacak.

GELECEK NESİLLERE ATA TOPRAKLARI TANITILACAK

Esenler Belediyesi, Niğde, Kayseri, Sivas, Trabzon, Çankırı, Siirt ve Bitlis gibi 22 şehrin 125 köyünü karış karış gezerek “Anadolu’dan Esenler” adlı bir belgesel dizisine imza attı. Memleket hasretini bir nebze de olsa dindirecek belgesel dizisinde, köylerin tarihi ve doğal güzellikleri, yöresel tatları, örf ve adetleri içleri ısıtan görüntülerle yörelerin kanaat önderlerinin görüşleri ışığında izleyiciyle buluşacak. Gelecek kuşaklara ata topraklarını yakından tanıtacak bu belgesel dizisi ile Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini yeniden ortaya çıkacak.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek gala programında Dost Meclisi Grubu “7 Bölge 7 Türkü” konseriyle müzik ziyafeti yaşatacak.

“Gündüz Gece” adlı gezi programıyla Anadolu’yu köy köy gezen Türk halk müziği sanatçısı Kürşat da hem anılarını anlatacak, hem seslendireceği eserlerle kulakların pasını silecek.

Etkinlik Türü: Gala
Etkinlik Tarihi: 26 Mart 2022, Cumartesi
Etkinlik Mekanı: DR. KADİR TOPBAŞ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ
Etkinlik Saati: 20:00

Diğer Etkinlikler