Kültür Sanat

“İstanbul’un Kadir Abisi” Kadir Topbaş

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi

12 Şubat 2022 / 19:00

“İstanbul’un Kadir Abisi” Kadir Topbaş

Esenler Belediyesi, “İstanbul’un Kadir Abisi” olarak tanınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eski başkanı Mimar Dr. Kadir Topbaş’ı, vefatının 1.yılında düzenleyeceği bir programla anacak.

Topbaş’ın adını taşıyan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak. Programa Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra, Topbaş’ın ailesi, Prof. Dr. Recep Bozlağan, İBB’de görev yaptığı dönemdeki çalışma arkadaşları, belediye başkanları ve çok sayıda seveni katılacak.

İSTANBUL’A ADANMIŞ BİR ÖMÜR

Programda Topbaş’ın hayatını konu alan bir film ile İstanbulluların Topbaş ile ilgili görüşlerini dile getirdiği sokak röportajlarının gösterimi yapılacak. Program kapsamında Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Topbaş ile olan anılarını anlatırken ‘İstanbul’a Adanmış Bir Ömür: Kadir Topbaş’ eserini kaleme alan Prof. Dr. Recep Bozlağan ise Topbaş’ın İstanbul tutkusunu, vizyoner projelerini ve belediyecilik yolculuğunu ele alacak.

Programa katılan herkese Bozlağan’ın ‘İstanbul’a Adanmış Bir Ömür: Kadir Topbaş’ adlı eseri armağan edilecek. Topbaş’ın ‘İstanbul’un Kadir Abisi’ sıfatını en iyi şekilde gözler önüne seren bir sergi de program kapsamında ziyaret edilebilecek.

Etkinlik Türü: Anma
Etkinlik Tarihi: 12 Şubat 2022, Cumartesi
Etkinlik Mekanı: Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi
Etkinlik Saati: 19:00

Diğer Etkinlikler