Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Nisan 2024

ABONE OL

YILLIK FAALİYET KABUL EDİLDİ

Esenler Belediyesi’nin 2023 Yılı Faaliyet Raporu, belediye meclisinde kabul edildi. Raporu sunan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, CHP’li meclis üyelerine bazı sorumluluklar yükledi.

Esenler Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. 4’üncü kez Esenler Belediye Başkanlığı’na seçilen M. Tevfik Göksu’nun başkanlığında toplanan mecliste önce seçimler yapıldı.

Yapılan seçimler sonunda; Meclis 1. Başkanvekilliği’ne Ahmet Bilal Kıymaz, Meclis 2. Başkanvekilliği’ne Rümeysa Semiz seçildi.

Divan üyeliklerine de Hüseyin Aksoy, Enes Bozdoğan, Yakup İmat, Erdem Kertişçi seçildi.

Encümen üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Erdem Kertişçi, Zühre Bektaş, Ekrem Beşkardeş.

KOMİSYONLAR DA SEÇİLDİ

Esenler Belediyesi’nde yeni dönemde 10 ihtisas komisyonu görev yapacak. Bu komisyonlara da şu isimler seçildi.

Hukuk ve Temel Haklar: Ömer Çetinkaya, Seval Güneş, Arzu Yazan

Plan ve Bütçe: Ufuk Uğurlu, Hasan Şahin, Murat Pınar

İmar, Bayındırlık ve Şehircilik: Ömer Faruk Kaçan, M. Rıdvan Aslan, Yalçın Ateş.

Tarife, Esnaf ve Ticaret: Subat Dalgalı, Kenan Yaşar, Selda Yücel.

Kentsel Dönüşüm, Mesken, Altyapı ve Deprem: Aziz Damar, Saffet Çakıroğlu, Aykut Turan.

Kültür, Sanat, Eğitim ve Tanıtım: Mehmet Kamil Ayata, Hasan Gümüş, Huriye Şafak.

Sosyal Hizmetler ve İstihdam: Şahirin İktimur, Yakup İmat, Erkan Yıldız.

Gençlik ve Spor: İlyas Duras, Ekrem Beşkardeşler, Arif Efe Avcı.

Kadın ve Aile: Fatma Yılmaz, Rumeysa Semiz, Selda Yücel.

Engelliler: Enes Bozdoğan, Recep Gülyüz, Zafer Kır.

RAPORU HALK ZATEN ONAYLADI

2023 Yılı Denetim Komisyonu Raporu’nu meclis üyesi Enes Bozdoğan okudu ve oy birliği ile kabul edildi. Yıllık Faaliyet Raporu’nu ise Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu sundu. Belediyelerde bütçenin niyeti, faaliyet raporunun da kabiliyeti gösterdiğini ifade ederek sunumuna başlayan Göksu, “Aslında Esenler Belediyesi’nin faaliyet raporu halk nezdinde oylandı ve onaylandı. Meclisteki işimiz bir resmi formaliteden ibaret. Halkımız bu faaliyet raporunu onaylarken ve tercihlerini ortaya koyarken Esenler Belediyesi’nin bugün kadar yaptıklarını dikkate aldı ve devam kararı verdi” dedi.

VEFAMIZI GÖSTERMELİYİZ

Esenler’deki 37 meclis üyesi olarak, siyasi parti farkı gözetmeksizin Esenler’in geleceği için seçildiklerinin altını çizen Başkan Göksu, “Eğer bizi seçen insanlara karşı en ufak bir vefa duygusuna sahipsek, demokrasinin tecellisi olarak bu koltuklarda oturuyorsak birinci önceliğimiz bizi seçenlere vefamızı ortaya koymaktır. Bizi seçenlerin bizden beklentileri var.  Şunu çok iyi bilmek durumundayız ki, bizi seçenler çok kavga eden bir meclise (Ah ne güzel kavga ettiler) demezler. Ama insanlar şunu söylerler: (Bu meclis ne kadar iyi çalıştı, ne kadar güzel işler yaptı) diyerek takdirlerini ifade ederler” ifadelerini kullandı ve meclisin uyum içinde çalışması gerektiğini vurguladı.

VİZYON PROJELER GELİYOR

Esenler Belediyesi’nin bugüne kadar çevreden halkla ilişkilere, kültür sanata, gençliğe hayata dair ne varsa el atmadığı, proje üretmediği herhangi bir konunun kalmadığına işaret den Göksu, “Esenler Belediyesi rutin belediyecilik dönemini aşmış, bundan sonra daha büyük projeleri ortaya koyan, daha büyük ufku ve vizyonu ortaya koyan bir perspektifle yolunu yürümektedir” dedi ve Esenler Belediyesi’nin kentsel dönüşümden, gençliğe, teknolojiden spora, ulaşımdan sosyal hayata dair yeni dönemde yapacakları vizyon projeleri görseller eşliğinde anlattı.

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNE EMANET ETTİ

Tevfik Göksu, büyük bir kısmının proje hazırlanmış ve İBB ile ortaklaşa yapılması gereken Dörtyol Meydanı’nın genişletilmesinden, tünel projesine, Güney Yanyol Projesi’nden, O-3 Otoban Üstü’nün kapatılıp meydan ve otopark yapılmasına, Hakkı Başar Spor Kompleksi’nin yenilenmesinden M. Akif İnan Caddesi ile Atışalanı Caddesi’ni birbirine bağlayan Bulvar Projesi’ne, Nostaljik Tren projesi gibi bir çok vizyon projesini CHP’li meclis üyelerine emanet ettiğini söyledi. Göksu, “Eğer 31 Mart’ta Sayın Murat Kurum İBB Başkanı seçilseydi bunların her biri yapılacaktı. Şimdi bu projeleri İBB nezdinde takip etmek size düşüyor, size emanet ediyorum. Elbette ben de gerçekleşmesi için çaba sarf edeceğim. Eğer bu projelerin yapımını sağlarsanız o projelere sizin isimlerinizi yazdıracağım” şeklinde konuştu.

Sunumun ardından yapılan oylamada Esenler Belediyesi’nin 2023 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi. CHP’li 12 meclis üyesi rapora hayır oyu verdi.

Diğer Haberler