Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Şubat 2024

ABONE OL

TÜRKİYE’NİN İLK KISA FİLM VE BELGESEL SALONUNA BÜYÜK İLGİ

Esenler Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Mesut Uçakan Kısa Film ve Belgesel Salonu, sinemaseverlerin uğrak yeri oldu. Her yaştan Esenlerliye belgesel ve sinema keyfi yaşatan salon yıl boyunca yönetmen söyleşilerine de ev sahipliği yaptı.

Türkiye’de belediye bünyesinde hizmet veren ilk salon olma özelliği taşıyan Mesut Uçakan Kısa Film ve Belgesel Salonu, sinemaseverleri ağırlamaya devam ediyor. Kısa film ve belgesel yönetmenleri ile yapımcılarını desteklemek amacıyla geçtiğimiz yıl faaliyete geçen salonda düzenli olarak gösterimler yapılıyor. Gösterim sonrası ise yönetmenler, film ile ilgili izleyicilerden gelen soruları yanıtlıyor.

OCAK AYI DOLU DOLU GEÇTİ

Mesut Uçakan Kısa Film ve Belgesel Salonu’nda ocak ayında yönetmenliğini Gülcan Vehan Karahan ve Betül Zehra Darcan’ın üstlendiği “Bir Şey Olmaz”,  yönetmen Mehmet Selim Gök’ün “Geyik”, yönetmen Muhammet Yusuf İzgöer’in “Telkin”, yönetmen Rabia Özmen’in “Son Sefer”, yönetmen Meryem Sena Metin’in “100. Gül”, yönetmen Rümeysa Bora’nın “Magus Baba’nın Mavi Maymun’u” ile yönetmen Batuhan Kurt’un “Kurbağa Avcıları” adlı belgeseli sinemaseverlerle buluştu.

Diğer Haberler