Öneri ve Talep Formu

Tembihname, Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sunumuyla Şehir Ekranı’nda!

Eklenme tarihi 6 Nisan 2022

ABONE OL

TEMBİHNAME GELENEĞİ ŞEHİR EKRANI TV’DE YAŞATILIYOR

Osmanlı’da Ramazan ayının gelmesiyle birlikte halka dini ve ahlaki uyarılarda bulunmak amacıyla hazırlanan tembihname geleneği, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Tembihname” adlı programla yeniden yaşatılıyor. Tembihname, her gün saat 15.00’te oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sunumuyla Şehir Ekranı TV’de izleyiciyle buluşuyor.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan etkinliklerini dijital platformlarda sürdüren Esenler Belediyesi, mübarek ayın manevi iklimini evlere taşıyor. Bir Osmanlı geleneği olan tembihname, Şehir Ekranı TV’de her gün izleyiciyle buluşuyor. Oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sunumuyla ekranlara gelen programda her gün bir tembih okunuyor.

AYETLER VE HADİSLER IŞIĞINDA TEMBİHLER

Programın ilk bölümünde Yenişehirlioğlu, Ramazan ayının öneminden bahsederken ikinci bölümde “Temizlik imanın yarısıdır!” başlığıyla temizlikle ilgili tembihleri okudu. Sözlerine besmele-i şerif ile başlayan Yenişehirlioğlu, “Ticaret yaparken fırsatçılıktan kaçınalım” başlıklı üçüncü bölümde ise konuyla ilgili Bakara Suresi’nin 188. ayeti ve bir hadis-i şerifi izleyenlerin dikkatine sundu .  Programın dördüncü bölümünde de “Dini duygular istismar edilmemeli” başlığıyla Peygamber Efendimiz (SAV)’in örnek yaşantısından alıntılar yaparak konuyla ilgili bir hadis-i şerifini aktardı.

ŞEHİR EKRANI’NDA NELER VAR?

Esenler’in yüzü olan Şehir Ekranı’nda birbirinden özel içerikler sizi bekliyor. Ramazan ayı boyunca özenle hazırlanmış programlar seyircisiyle buluşuyor. İftardan önce her akşam saat 18.00’de yayınlanan  ‘Fatih Savaş İle İftarı Beklerken’ değerli konukları evlerinize misafir ediyor.

30 şehir 30 cüz ile ülkemizin dört bir yanından mukabele sesleri yükselirken; Saliha Erdim, Ömer Tuğrul İnançer, Mim Kemal Öke gibi değerli isimler Ramazan ayının manevi iklimini hanenize taşıyor.

Ramazan için hazırladığımız program ve etkinlikleri takip etmek için bültenimizi inceleyebilirsiniz. 

Diğer Haberler