Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Mayıs 2016

ABONE OL

ŞEHİR VE DÜŞÜNCE YENİ SAYISI: SU VE ŞEHİR

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan Türkiye'nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi'nin 9. sayısı okuyucularıyla buluştu. "Su ve Şehir" konusunun tüm yönleriyle ele alındığı dergi özgün içeriğiyle dikkat çekiyor.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi’nin 9. sayısı okuyucularıyla buluştu. “Su ve Şehir” konusunun tüm yönleriyle ele alındığı dergi özgün içeriğiyle dikkat çekiyor.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, “Şehir ve Düşünce” dergisi 9. sayısı neşredildi. Şehir ve Düşünce dergisi son sayısında “Su ve Şehir” konusu ele alındı. 9. Sayı Dosya Toplantısı Konusu: “Su ve Şehir Üzerine Düşünceler” konukları ise Dr. Hasan Taşçı moderatörlüğünde Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez, Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Yrd. Doç. Dr. Ali Uyumaz, Dr. Cemil Arslan ve Dr. Fatma Şensoy’du.

4 ayda bir yayımlanan Şehir ve Düşünce Dergisi’nin 9. sayısında, Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri, yazarları su ve şehir üzerine düşüncelerini kaleme aldılar, suyu ve şehri beraber değerlendirdiler. Suyun şehirler için önemini ve su-şehir ilişkisini tarihten sinemaya tüm boyutlarıyla ele aldılar. Genel Yayın Yönetmenliğini, Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın yaptığı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin bu sayısında yer alan makale ve denemelerden bazıları: “Şehrin Suyuna Gitmek”, “Sular Diyarı, İmparatorluk Başkenti İstanbul’da Suyun Serüveni”, “Belge ve Kurmaca Filmlerde Şehir ve Su İlişkisi”, “Suyun Altındaki Tarih: Halfeti’den Hasakeyf’e”, “Afrika’ya Hayat Veren Su Kuyuları” ve “Kanallar Üzerinde Yaşayan Şehirler”…

Tamamı kuşe kâğıdına basılı, 9.sayımız: Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, Esenler Belediyesi, Belediye Ek Hizmet Binaları, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ve Kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

Ayrıca dergiye elektronik ortamda da erişilebilmektedir.

Su ve Şehir sayısına eletronik ortamda ulaşmak için ilgili adres: https://esenler.bel.tr/sehir-dusunce/yayinlar/sehir-ve-dusunce-sayi-9/

Diğer Haberler