Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Nisan 2017

ABONE OL

Şehir Ve Düşünce Türkiye’nin En İyisi!

Türkiye Yazarlar Birliği, Esenler Belediyesi'nin Şehir ve Düşünce Merkezi Yayınlarını, "Şehir Kitapları" kategorisinde 'en iyi' seçti. Ödülü, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat aldı.

Türkiye Yazarlar Birliği, Esenler Belediyesi’nin Şehir ve Düşünce Merkezi Yayınlarını, “Şehir Kitapları”kategorisinde ‘en iyi’ seçti. Ödülü, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat aldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Aziziye Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Yazarlar Birliği tarafından organize edilen 2016 yılının yazar, fikir adamı ve sanatçıları ödülleri sahiplerini buldu. Törene; Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan da katıldı.

Tarihi Yakutiye Medresesi’nde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” ödül töreninde, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün “Şehir ve Düşünce Merkezi Yayınları”,”Şehir Kitapları”kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödülü, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Orçan’ın elinden aldı.

BAŞKANIMIZ VE TÜM DOSTLAR ADINA

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, “Şehir Kitapları” kategorisinde kurum olarak ödül almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bizi bu anlamlı ödüle layık gören Türkiye Yazarlar Birliği’ne ve tüm jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Ödül töreninin bir kültür ve tarih şehri olan Erzurum’da düzenlenmesinde katkısı bulunan TYB Erzurum Şubesi yönetimine, organizasyona katkıları nedeniyle de Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Aziziye Belediyesi başkanlarına şükranlarımı arz ediyorum. Bu ödülü, belediye başkanlığının daha ilk günlerinden itibaren ‘şehir ve şehircilik üzerine düşüncelerin üretildiği, teori ile pratiğin bir arada meczedildiği, akademik çalışmaların yapıldığı, gerek ülkemizdeki gerekse dünyadaki şehircilik çalışmalarına ışık tutacak eserlerin ve proje tekliflerinin ortaya konulduğu bir platform olarak Şehir Düşünce Merkezi kurma’ vizyonunu ortaya koyan ve bu vizyonunu ısrarlı çabaları sonucu hayata geçiren Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu adına alıyorum. Ayrıca, ödülü, Şehir Düşünce Merkezimizin çalışmalarına katkı veren, atölye çalışmaları yapan, bilimsel ve teknik raporlar hazırlayan, süreli ve süresiz yayınlar yapan, akademik toplantı ve sunumlar icra eden kıymetli mütefekkir, akademisyen, şair, yazar ve şehir sevdalısı tüm dostlar adına alıyor; emek ve gayretlerinin devamını diliyorum” dedi.

ŞEHRE DAİR HER ŞEY ŞEHİR DÜŞÜNCE’DE

Esenler Belediyesi tarafından kurulan Türkiye’nin ilk Şehir Düşünce Merkezi, aynı isimle çıkardığı akademik dergi ile 2014 yılından bu yana şehre ait ideal düşüncelerin ortak aklı oluyor. Bugüne kadar 9 sayısı okuyucularla buluşan Şehir ve Düşünce, şehrin geçmişi ve geleceği arasında sağlam bir köprü kurulmasına katkı sağlıyor. Alanında uzman isimler, her sayıda şehre dair kalıcı çözümler üretmek için düşüncelerini kaleme alıyorlar. Yayın hayatına başladığı günden beri çeşitli kurum ve kuruluşlardan çok sayıda ödül kazanan Şehir ve Düşünce Merkezi Yayınları’ndan, akademik çalışmalarda ve tez yazımında da faydalanılıyor.

Diğer Haberler