Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Şubat 2014

ABONE OL

Şehir Ekonomisi Şehir ve Düşünce’de

Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi, üçüncü sayısıyla okuyucusuyla buluştu. “Şehir Ekonomisi” konusunun ele alındığı yeni sayı, bu konuda fikir sahibi olmak isteyenler için yol gösterici nitelikte!

Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi, üçüncü sayısıyla okuyucusuyla buluştu. “Şehir Ekonomisi” konusunun ele alındığı yeni sayı, bu konuda fikir sahibi olmak isteyenler için yol gösterici nitelikte!

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi, üçüncü sayısıyla okuyucuyla buluştu. Şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek ve kent meselelerine yaklaşırken geleneğin birikimi ile gelecek arasında sağlam bir bağ kurmak amacıyla hayata geçirilen Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nin aynı adla hayata geçirdiği Şehir ve Düşünce Dergisi’nin üçüncü sayısında “Şehir Ekonomisi” konusu ele alınıyor.

ŞEHRE DAİR HER ŞEY VAR

Alanında uzman isimlerin ideal şehir üzerine düşüncelerinin yer aldığı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin üçüncü sayısının önsözünde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Şehir Ekonomisi üzerine görüşlerini sunuyor. Genel Yayın Yönetmenliği’ni Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın yaptığı derginin üçüncü sayısında Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinin; “Kent Ekonomisi ve Kentsel Dönüşüm”, “Çok Kültürlü Osmanlı Şehrinin Merkezi Çarşı Pazar”, “Postmodern Anlatılarda Şehir Eleştirisi” gibi konularda çeşitli görüş ve makaleleri yer alıyor.

ŞEHİR EKONOMİSİ ÜZERİNE…

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve Maltepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Nazif Gürdoğan, Şehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Çakır, Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi – Tarihçi Mehmet Genç ile Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Üyesi Hasan Taşçı’nın katıldığı“Şehir Ekonomisi” üzerine yapılan dosya toplantısına da geniş yer verilen sayıda, Araştırmacı Dr. Muammer Öztürk’ün “Nuri Demirağ’ın Teknik ve Ahlâk Üniversitesi Projesi” üzerine yaptığı araştırma da yer alıyor. Selimiye’nin gölgesinde çarşıları, camileri, hanları, hamamları, kervansarayları ve külliyeleri ile Edirne, taşların ve renklerin konuştuğu şehir Mardin’in de anlatıldığı dergi, tamamı kuşe kâğıdına baskılı 170 sayfadan oluşuyor.

İlk sayısı Mayıs ayında yayımlanan ve 4 ayda bir okuyucuyla buluşan Şehir ve Düşünce Dergisi’nin üçüncü sayısı; Esenler Belediyesi’nden, belediyenin ek hizmet binalarından, Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nden, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV)’nden ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Diğer Haberler