Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Şubat 2013

ABONE OL

Şehir Düşünce Merkezi Tuna’yı Ağırladı

Türkiye’de ilk kez Esenler Belediyesi tarafından kurulan Şehir Düşünce Merkezi, Bilim Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Akademisyenlerin fikir alışverişinde bulundukları toplantıda Prof. Dr. Korkut Tuna da bilgi ve birikimlerini aktardı.

Türkiye’de ilk kez Esenler Belediyesi tarafından kurulan Şehir Düşünce Merkezi,   Bilim Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Akademisyenlerin fikir alışverişinde bulundukları toplantıda Prof. Dr. Korkut Tuna da bilgi ve birikimlerini aktardı.

Esenler Belediyesi tarafından Esenler’e dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek ve Esenler Kent Kimliği’ni oluşturmak amacıyla kurulan Şehir Düşünce Merkezi,  Bilim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Prof. Dr. Korkut Tuna ve çok sayıda akademisyen katıldı. Şehrin sorunlarına rasyonel, mantıklı çözüm önerilerinin sunulduğu toplantıda; Prof. Dr. Korkut Tuna,  bir taraftan bilgi ve deneyimlerini Bilim Kurulu üyelerine aktarırken diğer yandan da Şehir Düşünce Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şehir Düşünce Merkezi’ni kuran Esenler Belediyesi’ni tebrik eden Prof. Dr. Tuna,  “Şehirciliğin zor bir süreçten geçtiği dönemde böyle bir birimin kurulması çok güzel” dedi. Tuna, merkezdeki atölyelerde yapılan çalışmalarla da yakından ilgilendi. Bilim kurulu toplantısına katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Esenler Belediyesi’nin çalışmalarını anlatarak,  Şehir Düşünce Merkezi’nin hedefleri ve vizyonu hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler