Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Kasım 2022

ABONE OL

RUMELİLİ GENÇLER ŞÖLENDE EĞLENDİ

Esenler Belediyesi ve Esenler Rumeliler Derneği tarafından organize eden “Rumeli Gençlik Şöleni” keyifli anlara sahne oldu. Rumeli kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla gerçekleştirilen şölende bölgenin sevilen isimleri sahne aldı.

Esenler Belediyesi ve Esenler Rumeliler Derneği tarafından organize eden “ Rumeli Gençlik Şöleni” Esenler’de yaşayan Rumelileri bir araya getirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen şölenin sunuculuğunu Eyüp Can Şenyüz ve Elif Beşkardeş üstlendi. Rumeli kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla gerçekleştirilen şölende bölgenin sevilen isimleri Berkay Gülseven, Erdem Murati, Doğan Kasapoğlu ile Rumeli müziğinin önemli temsilcilerinden grup Kashijaka sahne aldı. Keyif dolu anların yaşandığı şölende Rumeli ezgileri kulakların pasını sildi.

BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARIMIZI PEKİŞTİRİYORUZ

Şölende konuşan Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Beşkardeş, dernek çalışmalarından bahsederek “Sağlık, eğitim danışma programlarımız, seminerlerimiz, kadın kollarımızın dikiş-nakış, ahşap boyama ve fitness çalışmaları, gençlerimizin kurban-kan bağışı kampanyaları, Esenler Belediyemizle birlikte yaptığımız kültürel gezilerimiz var. Bizler bu programlarla birlikte üyelerimizin mutlu ve üzüntülü günlerinde yanlarında oluyoruz. Rumelili hemşerilerimiz arasında koordinasyonu sağlamak, maddi ve manevi anlamda yanlarında olmak, yeni nesile Rumeli bilinci oluşturmak ve bunları yaparken Rumeli camiamızla birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek istiyoruz. Kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, bizlerden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Esenler Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’ya, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’na, Tek Rumeli TV’ye teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler