Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Ekim 2023

ABONE OL

RADYO ESENLER YENİ SEZONDA YİNE DOPDOLU

“Radyo Esenler”de yeni yayın dönemi dopdolu geçiyor. Sağlıktan sinemaya, kültür sanattan edebiyata kadar pek çok alanda birbirinden özel programlara ev sahipliği yapan Radyo Esenler, bu sezon dinleyicilerini birbirinden özel ve yepyeni içerikleriyle selamladı.

Esenler Belediyesi tarafından yayın hayatına kazandırılan Radyo Esenler, Ali Kuşçu Kültür Sanat Sezonu’na hızlı bir giriş yaptı. Radyo Esenler yeni sezonda dinleyicilerine özel konu ve konuklarıyla geniş yelpazede içerikler sunmaya devam ediyor. “Okulumda Radyo Var” projesi kapsamında ise liselerde kurulan radyolar da yeni yayın döneminin heyecanına ortak oluyor. Radyo Esenler’de bu sezon, Recep Yeter ‘Gün&Dem’, Demirhan Kadıoğlu ‘Kültür Sanat Gündemi’, Musa Ada ‘Karadeniz Rüzgarı’, Abdülbaki Kömür ‘Hoş Sada’, Ömer Çelik ‘Muhabbet Kervanı’, Özcan Ünlü ‘Kayıp İstasyon’, Gülcan Tezcan, Zeynep Türkoğlu ve Selva Yeşil ‘Lokal Anestezi’, Aylin İzmir ‘Bir Nefes Sıhhat’, Erdal Şahin ‘Haftanın Konuğu’, Ömer Toraman ‘İncir Çekirdeği’, Rabia Bulut ‘Film Zamanı’, Mert Hakan ‘Metropol’, Rümeysa Yardım ‘Gece Mesaisi’, Özlem Sitoci ‘Hasbihal’, Yusuf Cerah ‘Esev’den Konuşuyoruz’, Aysun Bilge ‘Günaydın Gece’, Nisanur Baykar ‘Yetiş Kendine’, Tayyip Atar ‘Radyo’da Spor’, Mert Erdoğan ‘Sanatın Sesi’ ve Sude Albayrak ‘Günce’ programlarıyla dinleyicilerle buluşuyor.

İLK HAFTANIN KONUĞU HANDE YENER OLDU

Ünlü radyocu Mert Hakan’ın, müzik dünyasından gelişmeleri masaya yatırdığı programı ‘Metropol’ de ilk haftanın konuğu ünlü şarkıcı Hande Yener oldu. Her hafta müzik sektöründen ünlü bir ismin ağırlandığı programda keyifli sohbetlere birbirinden keyifli şarkılar eşlik ediyor. Metropol’ün bir sonraki konuğu ise Ferhat Göçer olacak.

GÜNDEMİN NABZI GÜN&DEM’DE ATIYOR

Radyo Esenler’de gazeteci Recep Yeter, özel konuklarıyla gündemin önemli başlıklarını değerlendiriyor. Her akşam dinleyicilerle buluşan programda dış politikadan güncel siyasete ve hayatın içinden pek çok gelişme mercek altına alınıyor.

RADYODA ‘FİLM ZAMANI’

Sinemaya dair yürütülen faaliyetlerin, film festivallerinin ve film sektörüyle ilgili pek çok konunun konuşulduğu ‘Rabia Bulut ile Film Zamanı’ programının ilk konuğu Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu oldu. Esenler’in sinemaya ve sinemacıya verdiği değerin altının çizildiği programda, 4. Esenler Film Festivali ve daha fazlasını Hüseyin Cerrahoğlu dinleyicilere anlattı.

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ MİKROFON BAŞINDA

Esenler Radyo Akademisi’ni başarıyla tamamlayan birbirinden yetenekli öğrenciler mikrofon başına geçti. Cumartesi gecelerinde müzikli ve keyifli bir muhabbetle dinleyicilerle buluşan Rümeysa Yardım ‘Gece Mesaisi’, her hafta insan psikolojisi, psikolojik sorunlar ve çözümlerine dair bilgiler aktaran Nisanur Baykar ‘Yetiş Kendine’ ve Spor dünyasından son dakika gelişmeleri masaya yatıran Tayyip Atar ‘Radyo’da Spor’ programıyla ilk kez dinleyicilerle buluşuyor.

‘OKULUMDA RADYO VAR’ HEYECANI BİTMİYOR

Esenler Belediyesi’nin öncü projelerinden olan “Okulumda Radyo Var” projesi kapsamında Esenler Güzide Özdilek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kurulan ilk radyo istasyonu “Radyo Sitare” ilk canlı yayınını gerçekleştirmesinin ardından bu sezon da yayınlarına hız kesmeden devam ediyor. “Radyo Senin Mikrofon Senin” sloganıyla gençlerin sesi olan projede öğrenciler, eğitimlerinin ardından kendi seçtikleri bir konu üzerinden radyo yayını yapmanın heyecanını yaşıyor.

Diğer Haberler