Öneri ve Talep Formu

Türkoğlu, Radyo Esenler‘de Lokal Anestezi programını sunuyor.

Eklenme tarihi 31 Ocak 2022

ABONE OL

RADYO ESENLER PROGRAMCISI TÜRKOĞLU’NA ÖDÜL!

24 TV'nin değerli sunucusu ve aynı zamanda Radyo Esenler programcısı Zeynep Türkoğlu "24 Portre" programı ile "Kültür-Medeniyet" kategorisinde RTÜK görsel ve işitsel medyada doğru Türkçe kullanımı ödülüne layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Dünya Dili Türkçe” seferberliğinin ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Türk Dil Kurumunun ilan ettiği “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında düzenlenen ödüller, yayıncılık alanında çeşitli kategorilerde sahiplerini buldu. Gecede Radyo Esenler’de “Lokal Anestezi” adlı programıyla her perşembe dinleyicilerle buluşan Zeynep Türkoğlu ise RTÜK görsel ve işitsel medyada doğru Türkçe kullanımı ödülüne layık görüldü. Türkoğlu’na ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

ÖDÜLÜ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ELİNDEN ALDI

Ödül töreninde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkçenin önemine dair, “Türkçemizi korumak, geliştirmek ve zenginleştirmek için verdiğimiz mücadele, esasında bir milli mücadeledir, bir beka meselesidir” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada kullanılan dilin, felaket habercisi olduğunu da vurguladı.

Ödülü alan sunucu Zeynep Türkoğlu yaşadığı duyguları sosyal medya hesabından şu şekilde ifade etti: “İçinde “Türkçe” ve “Yunus Emre” isimleri geçen bir ödülle taçlandırıldım. Nasıl gülmeyeyim, nasıl ağlamayayım…”

HEM EĞLENDİRİYOR HEM DÜŞÜNDÜRÜYOR

“İyi olacak hastanın, doktor ayağına gelirmiş” sloganıyla radyoda keyifli bir muhabbet olsa da stresimizi atsak diyenler için Lokal Anestezi, her Perşembe günü saat 19.00’da dinleyicilerle buluşuyor. Gülcan Tezcan, Zeynep Türkoğlu ve Selva Yeşil, gündemdeki konuları ele alarak hem eğlendiriyor hem düşündürüyor.

 

 

Diğer Haberler