Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mart 2019

ABONE OL

Öğrencilere Uygulamalı Afet Eğitimi

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), 40 öğrenciye "Uygulamalı Afet Bilinci Eğitimi" gezisi düzenledi. AFAD ekibi, öğrencilere arama kurtarma köpekleriyle gösteri yaptı.

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), 40 öğrenciye “Uygulamalı Afet Bilinci Eğitimi” gezisi düzenledi. AFAD ekibi, öğrencilere arama kurtarma köpekleriyle gösteri yaptı.

Esenler Belediyesi İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Esenler Belediye Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT),toplumda afet bilinci oluşturmak amacıyla yola çıkarak Şehit Hüseyin Kısa Ortaokulu’nda bulunan 40 öğrenciyi “Uygulamalı Afet Bilinci Eğitimi” vermek için bir gezi düzenledi.

ÖĞRENCİLERE KÖPEKLERLE GÖSTERİ YAPTILAR

AFAD ekibi, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Yeşilköy’de bulunan yerleşkesine götürülen öğrencilere; afet öncesi, sırası ve sonrasında ne yapacaklarını, binaların afet sırasında nasıl sallandıklarını, sabitlemenin ne kadar önemli olduğunu, deprem simülatöründe 7 şiddetinde bir depremde nasıl çök-kapan-tutun yapılacağını, afet ve acil durum çantasının nasıl hazırlanması gerektiği AFAD eğitmenleri tarafından uygulamalı olarak anlatıldı. Daha sonra öğrenciler üç boyutlu bir deprem filmi seyretti. Ayrıca öğrencileri arama kurtarma köpekleri hakkında bilinçlendirmek için bir de gösteri yapıldı.

HEDİYE İLK YARDIM ÇANTASI

ESKAT, geziye katılan tüm öğrencilere içerisinde 41 adet sağlık malzemesi bulunan ilk yardım çantası hediye etti.

Diğer Haberler