Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Aralık 2022

ABONE OL

NURULLAH GENÇ BAŞARININ BEDELLERİNİ ANLATTI

“Başarı Bedel İster” programına konuk olan Prof. Dr. Nurullah Genç, gençlere başarıya ulaşmanın yollarını ve zorluklarını anlattı.

Esenler Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırladığı  “Başarı Bedel İster” programının konuğu şair ve yazar Prof. Dr. Nurullah Genç oldu. Esenler Gençlik Merkezi’nde gençlerle buluşan Nurullah Genç, başarıya giden yolda atılması gereken adımları hakkında, tarihteki önemli şahsiyetlerden örnekler vererek tavsiyelerde bulundu.

TECRİT SİZİ BAŞARISIZLIKTAN UZAKLAŞTIRIR

Konuşmasında zaman yönetimine vurgu yapan Genç, geçmişte yaşayan büyüklerin başarıya ulaşmasında kullanmış olduğu yöntemleri şu şekilde açıkladı:

“Zamanınızı yöneteceksiniz, dakikalarınıza hâkim olacaksınız. Saatleri düşünen insan zamanı kontrol edemez, dakikaları düşünen insan zamanı kontrol eder. Büyüklerimiz başarının üç kavramla geldiğini söyler. Tedrici yaşamayanlar başarılı olamaz. Tedrici yaşamak, adım adım bir hayale gitmektir. Ulaşmak istediğiniz noktaya zıplayarak değil normal adımlarla, hesaplayarak ulaşmanız gerekiyor. Tecrit olmadan da başarılı olamazsınız, tecrit soyutlamak anlamından gelir. Başarı anlamındaki tecrit ise sizi başarısızlığa götürecek her şeyden kendinizi uzaklaştırmanız demektir. Bunların ikisi de yetmez. Tecdidi yaşamak lazım, tecdidin anlamı yenilenmektir” ifadelerini kullandı.

NURULLAH GENÇ KİMDİR? 

Şair Nurullah Genç, 9 Eylül 1960 yılında Erzurum’da doğdu.

1983 Yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Yine aynı üniversiteden doktor, doçent ve profesör unvanlarını aldı.

Şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Aynı okulda “liderlik analizi”, “işletme yönetimi”, “yönetim ve organizasyon”, “uluslararası işletmecilik” derslerini vermektedir.

Yıllardır işletme yönetimi ile ilgili olarak pek çok işletmeye danışmanlık yapan ve eğitimler gerçekleştiren Genç, proje uygulama ve stratejik planlama konularında da hizmet vermektedir.

Diğer Haberler