Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2013

ABONE OL

Müftü Kara’ya Veda Yemeği

Emekliye ayrılan Esenler Müftüsü Ali Kara onuruna verilen veda yemeğinde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, " Biz inanıyoruz ki hocamızın hayatında keşkeleri yoktur. Hocama bundan sonraki hayatında muvaffakiyetler diliyorum" dedi.

Emekliye ayrılan Esenler Müftüsü Ali Kara onuruna verilen veda yemeğinde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ” Biz inanıyoruz ki hocamızın hayatında keşkeleri yoktur. Hocama bundan sonraki hayatında muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Emekliye ayrılan Esenler Müftüsü Ali Kara onuruna Esenler Kültür Merkezi’nde bir veda yemeği düzenlendi. Programa, İstanbul İl Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Belediye Başkan Yardımcıları, Muhtarlar, Birim Müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

ESERLERİNİ ENSAR VAFINA VAKFETTİYenilen yemeğin ardından ilk konuşmayı yapan eski Esenler Müftüsü Ali Kara meslek hayatı boyunca yaşadığı tecrübelerini aktarırken, “Emekliliğime 3 gün kaldı. Ancak inşallah çalışmaya devam edeceğim. Ben çalıştığım bütün mesai arkadaşlarımın daha başarılı olmalarını ve daha ileriye gitmelerini temenni ediyorum.  Babam müftü olmamı çok istiyordu. Çok zorluklar çektim ama mesleğimi çok sevdim. Bugün bana (yine çalış) deseler yarın hemen çalışmaya başlarım. Kaymakamımız sizleri buruyu davet etti. Sağ olsun Müftüm, Belediye Başkanım Mehmet Tevfik Göksu ve sizler de teşrif ettiniz çok teşekkür ediyorum” dedi. Kara, yazdığı bütün kitaplarını ve eserlerini Ensar Vakfı’na vakfettiğini açıkladı.

GENÇ MÜFTÜLERE ÖRNEKTİKara’nın ardından konuşan İl Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran ise, hayatta herkesin bir gün mutlaka emekli olacağını belirttikten sonra özetle şunları söyledi: “Muhterem Müftü hocamıza ve sizlere Allah  huzurlu, bereketli uzun ömürler nasip etsin. Allah, Dünya ve Ahiret’te de itibarlı olan kullarından eylesin.  Hayat ne kadar uzun olursa olsun insanların itibar ettiği kişi olmak önemlidir. Ama bunun öbür tarafı var. Orada da itibarlı karşılanmak da çok önemlidir. Hocamız bizim Müftülerimizin ağabeyiydi. Ama en genciyle de oturur, muhabbet ederdi. Ağabeylik de herhalde bunu gerektiriyordu aslında.  Kendisi müftülerimize örnek ve rol modeldi. Ben hocamıza bundan sonraki hayatında da sağlıklı, huzurlu muvaffakiyetler diliyorum”.

MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUMEsenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise, ” İnsanın hayatında hep ileri doğru gitmek vardır” diyerek sözlerine başladı ve; ” Ancak bir noktadan sonra da hayat durdurur. Hayatı nasıl geçirdik, diye hep sorgularız. Eğer geriye dönüp baktığımızda keşkelerimiz çok ise keşke yapmasaydık deriz. Ama keşkelerimiz de az ise iyi ki yaptık deriz. Biz inanıyoruz ki hocamızın hayatında keşkeleri yoktur. Hocama bundan sonraki hayatında muvaffakiyetler diliyorum. Evlatlarıyla, ailesiyle sağlıklı ve huzurlu yaşam sürmesini diliyorum” dedi.  Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti’nde olduğunu belirten Başkan Göksu sözlerini, “Eserlerini Ensar Vakfı’na vakfettiği için hocamıza teşekkür ediyorum” diyerek bitirdi. 

FEVKALADE ÜZÜCÜ BİR DURUMProgramda son konuşmayı Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu yaptı. Madenoğlu, insan hayatında çok önemli dönüm noktaları olduğunu belirtti ve, “Muhterem hocamız Ali Bey, önemli hayat evrelerinden birini yaşıyor. Bu yemek de onun için düzenlendi. Teşrif ettiğiniz için herkese teşekkür ediyorum. Esenler’in tüm kanaat önderleri burada. Hocamız giderken Esenler’in birlik ve beraberliğine de katkı sunarak gidiyor” dedi. Kara’nın emekliye ayrılmasının kendileri için fevkalade üzücü bir durum olduğunu kaydeden Madenoğlu, “Her ne kadar emeklilik hayatı boyunca çalışacağını söylese de, bizim için üzücü bir durum. Biz kendisinden son derece memnunuz. Kendisini utandıracak hiçbir harekette bulunmamıştır. İnşallah yeni Müftümüz de kendisini aratmaz, hizmet halkasına bir yenisini daha ekler. Bütün katılımcılara gönülden teşekkür ediyorum. Hocama Esenler’de yaptığı değerli hizmetler için, huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Program, İstanbul İl Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran ,Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  emekliye ayrılan Müftü Ali Kara’ya plaket takdim etmesiyle sona erdi.

 

Diğer Haberler