Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Temmuz 2011

ABONE OL

Mimar Sinan Camii için el ele

Esenler Mimar Sinan Mahallesi’nde depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Mimar Sinan Camii, Esenler Belediyesi ve halkın desteğiyle yeniden inşa ediliyor. Aynı yerde yeniden kurulacak olan camii, eskisine göre daha büyük ve modern olacak.

Esenler Mimar Sinan Mahallesi’nde depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Mimar Sinan Camii, Esenler Belediyesi ve halkın desteğiyle yeniden inşa ediliyor.  Aynı yerde yeniden kurulacak olan camii, eskisine göre daha büyük ve modern olacak.

Esenler Mimar Sinan Mahalle’sinde halkın ibadet ihtiyacını karşılamak için harekete geçen  Esenler Belediyesi, mahalle sakinleriyle el ele verdi. Depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Mimar Sinan Camii’sini yeniden inşa etmek için halkla işbirliği yapan Esenler Belediyesi, Mimar Sinan Camii Derneği öncülüğünde bir araya gelen mahalle sakinleriyle harekete geçti.  Yıkılan eski camiinin yerinde bin 250 metrekarelik alanda kurulacak olan yeni camii için Belediye yetkilileri; dozerler, iş makineleri ve kamyonlarla camiinin hafriyat çalışmalarına başladı. Hafriyatın toplanmasının ardından inşaat alanının fore kazıkların çakılmasına uygun hale getirmek için çalışmalara başlanacak.

 

Belediye bizim lokomotifimizKendi aralarında para toplayarak Mimar Sinan Camii’nin yapımına destek vermek  için seferber olan  mahalle sakinleri,  cemaatin modern camiye kavuşacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Yeni yapılacak camii’nin yapımı için Esenler Belediyesi’nin desteğinden bir hayli memnun olduklarını söyleyen Mimar Sinan Camii Dernek Yöneticisi Reşat Özkan, “Esenler Belediyesi, bizim lokomotifimiz. Bize her türlü desteği veriyor. Bizden hiçbir yardımı esirgemiyor. Belediyemizden Allah razı olsun” dedi. Eski camiinin ihtiyaçları karşılayamadığını söyleyen Özcan, yapılacak olan yeni camiinin daha büyük ve modern olacağını belirtti. Yeni camii’de bodrum katının otopark ve kurban kesim alanı olarak kullanılacağını anlatan Özcan, engelliler için özel yol ve tuvaletin yapılacağını ve kadınların namaz kılmaları için de bir oda ayrılacağını söyledi. Özcan, camiinin yapımı için “Hayırseverlerin yardımını bekliyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler