Öneri ve Talep Formu
Doktorum Ne diyor (5) SEMİNER- meme kanseri

Meme kanseri ile ilgili farkındalık semineri yapıldı.

Eklenme tarihi 27 Ekim 2022

ABONE OL

MEME KANSERİ MERCEK ALTINA ALINDI        

Sağlıklı yaşama dair pek çok konunun masaya yatırıldığı ‘Doktorum Ne Diyor?’ programı “Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Talar Vartanoğlu Aktokmakyan’ı ağırladı.

Esenler Belediyesi, Evliya Çelebi Kültür Sanat Sezonu kapsamında pek çok programı Esenlerlilerle buluşturmaya devam ediyor. Alanında uzman hekimlerin katılımıyla sezon boyunca her ay Esenlerlilerle buluşacak olan ‘Doktorum Ne Diyor?’ programında her yaş grubundaki kadınları etkileyen meme kanserine dikkat çekti. Dr. Öğretim Üyesi Talar Vartanoğlu Aktokmakyan’ın katılımıyla gerçekleşen programda, erken tanı ve teşhisin önemi vurgulandı.

MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda Dr. Aktokmakyan önemli bilgiler aktardı. Dr. Aktokmakyan ayrıca ‘kendi kendine muayene’ olarak adlandırılan yöntemi uygulamalı olarak anlatarak kadınların bu konuda fakındalıklarınınn artması gerektiğini ifade etti. Dr. Aktokmakyan, bu yöntemle meme kanserinin erken evrede fark edildiği ve bunun da tedavi sürecinde önemli rol oynadığını belirtti. Program sonunda katılımcılara nar ikram edildi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği seminer ve diğer programları takip etmek için etkinlik takvimine tıklayabilirsiniz. 

Diğer Haberler