Öneri ve Talep Formu
maher

Süleyman Çelebi Kültür Sanat Sezonu’nun açılışında dünyaca ünlü sanatçı Maher Zain’i ağırladık.

Eklenme tarihi 11 Ekim 2021

ABONE OL

MAHER ZAİN ESENLER’İ ŞARKILARIYLA COŞTURDU

Esenler Belediyesi, Süleyman Çelebi Kültür Sanat Sezonu açılışının 3. gününde dünyaca ünlü sanatçı Maher Zain’i ağırladı. İki yıl aradan sonra Türkiye’deki ilk konserini Esenler’de veren Zain, “Türkiye’deki sevenlerimle bir araya geldiğim için çok mutluyum” dedi.

Esenler Belediyesi, “2021-2022 Süleyman Çelebi Kültür Sanat Sezonu” açılışı kapsamında Lübnan asıllı ünlü Müslüman şarkıcı Maher Zain’i sevenleriyle buluşturdu. Zain, Dörtyol Meydanı’nda verdiği konserde çok sevilen parçalarını İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak seslendirdi.

Zain konserde, sevilen şarkıları Mashaallah, Ramazan, Raditu, Assubhu Badaa, For The Rest Of My Life ve Ya Nebi Salam Alayka’yı söyledi.

Dörtyol Meydanı’nı dolduran vatandaşlar, Zain’in şarkılarına eşlik ederek hatıra fotoğrafları ve videolar çekti. Konsere gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, vatandaşları selamlayarak Zain’e Esenler Sanat Evi (ESEV) öğrencileri tarafından yapılan bir tablo ve çiçek takdim etti.

TÜRKİYE BENİM İKİNCİ EVİM

Lübnan kökenli, İsveçli Müslüman sanatçı Zain, Esenler Belediyesi’nin daveti karşısında çok heyecanlandığını belirterek “Türkiye’ye çok sık gidip geliyorum. Türkiye benim ikinci evim. Pandemiden sonra konser verecek olmak tedirginlik oluştursa da Türkiye’de olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duydum. Türkiye’deki sevenlerimle karşılaşmak çok güzeldi” şeklinde konuştu.

“MAHER ZAİN’İN ÇOK BÜYÜK HAYRANIYIM”

Konsere gelen Regat Tanzo, “Çok seviyorum kendisini, bütün şarkılarını dinliyorum. Burada olduğum içinde çok mutluyum. Benim için gayet güzel geçiyor” diye konuştu. Konsere Pendik’ten gelen Hicret Güneş ise “Maher Zain’i çok seviyorum ve çok büyük hayranıyım. 18 yaşımdan beri dinliyorum. Pendik’ten onun için kalkıp buraya geldim. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

2021-2022 KÜLTÜR SANAT SEZONU DEVAM EDİYOR

İstanbul’un en önemli kültür sanat merkezine dönüşen Esenler’de, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki muhteşem organizasyonla açılan 2021-2022 kültür sanat sezonu, yeni ve tamamen ücretsiz etkinliklerle devam edecek. Etkinlikler sayfamızdan, yeni kültür sanat etkinliklerimizi takip edebilirsiniz.

Diğer Haberler