Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Ocak 2020

ABONE OL

Kıvırcık Ali Türküleriyle Anıldı

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz), vefatının 9. yılında Esenler Belediyesi'nin düzenlediği programda anıldı.

2011 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden, “Gül Tükendi Ben Tükendim”, “Isırgan Otu”, “Üçüncü Gurbet”, “Hepimize Yeter Dünya” albümleriyle tanınan Kıvırcık Ali, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği programla anıldı. Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Uğurlu’nun Kıvırcık Ali’nin sevilen türkülerini seslendirdiği  program, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Programa Kıvırcık Ali’nin kızı Ecemsu Özütemiz, ağabeyi Sadık Özütemiz ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 

HÜSEYİN UĞURLU’DAN TÜRKÜLER

Türkülerin sevilen sesi Kıvırcık Ali’nin hayatını anlatan bir belgesel gösterimiyle başlayan program, Hüseyin Uğurlu’nun sanatçının “Gül Tükendi Ben Tükendim”, “Isırgan Otu”, “Bir Selam Sal”, “Yaralarım” ve “Ah Gardaş” gibi beğenilen eserlerini seslendirmesiyle devam etti.

 

BABASININ TÜRKÜSÜNÜ SESLENDİRDİ

Sahnede babasının “Al Ömrümü” türküsünü seslendirerek seyircilere duygulu anlar yaşatan sanatçının kızı Ecemsu Özütemiz, programı hazırlayanlara teşekkür ederek, “Babamın izinden yürüyorum. O’na ve ülkeme layık olmaya çalışıyorum.” dedi.

 

Program, Hüseyin Uğurlu ve Ecemsu Özütemiz’in birlikte seslendirdikleri “Kurban Olduğum” türküsüyle sona erdi.

Diğer Haberler