Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Aralık 2019

ABONE OL

Keman Günü’nde Dörtyol’da Dinleti

Esenler’de “Dünya Keman Günü”ne özel düzenlenen etkinlikte, Beethoven'ın 9. Senfoni'sinden Üsküdar’a Giderken'e kadar en sevilen eserler icra edildi.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nde eğitim alan keman kursu öğrencileri, “Sanat Her Yerde” programı kapsamında, “Dünya Keman Günü”ne özel bir etkinlik düzenledi.

ESEV keman kursu eğitmeni Özkan Korkmaz’dan eğitimlerini almaya devam eden 50 öğrenci, Dörtyol Meydanı’nda Batı müziğinden Türk sanat müziğine kadar geniş bir repertuarda eserler icra etti. Sokaktan geçen vatandaşların büyük beğenisini toplayan dinletide ilk olarak Beethoven’ın 9. Senfoni’sini kemanla yorumlayan öğrenciler, daha sonra Üsküdar’a Giderken, Yine Bir Gülnihal ve Rieding’in Si Minör keman konçertosunu icra ettiler.

SANATLA BULUŞMAK ÇOK GÜZEL

Keman grubunda bulunan ablasını izlemek için etkinliğe katılan Kudret Karagöz (21), bu tarz sanat icralarının halkla buluşturulduğu organizasyonlardan çok memnun kaldığını ifade ederek, “Sanatla buluşmak çok keyifli. Böyle bir günün hatırlanması ve bugün için bir aktivite düzenlenmesi çok kıymetli. Ben de ablamı izlemeye geldim ve onu bu grup içerisinde dinlemek çok güzel hissettirdi.” şeklinde duygularını paylaştı.

Diğer Haberler