Öneri ve Talep Formu

Karın keyfi Esenler’de çıkar!

Eklenme tarihi 12 Mart 2022

ABONE OL

KARDA KESTANE ŞENLİĞİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Esenler Belediyesi, Mart ayında yağarak yüzleri güldüren karın tadını çıkarmak isteyenler için ‘Karda Kestane Şenliği’ düzenledi. 7’den 70’e çok sayıda vatandaşın katıldığı şenlikte halaylar çekildi, Esenler’i mis gibi kestane kokusu sardı.

Esenler Belediyesi, Mart ayında yaşanan kar sevincini yine bir şenlikle taçlandırdı. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde düzenlenen şenlik, “Kar, Salep ve Kestane, Bir De Sen!” sloganıyla her yaştan kimseye eğlenceli anlar yaşattı. Esenlerliler şenlikte kestane, çay ve salep ikramı eşliğinde ‘Kardan Adam Yapma Yarışması’nda tüm maharetlerini sergilerken müziğin ritmine kapılanlar ise horonlar tepip halaylar çekti. Renkli anların ortaya çıktığı şenlikte, minikler de çeşitli hediyelerin sahibi oldu. Yüzleri güldüren şenlikte Rüzgârlı Tepenin Çocukları Konseri, kulakların pasını sildi.

EĞLENCELİ VE GÜZEL BİR ORTAM

Şenliğe oğluyla birlikte katılan Murat Gencer, “Oğlum ve komşumuzun çocuğuyla geldik. Çok güzel bir gün, çocuklarla kardan adam yaptık. Yarışmaya katıldık ve sonucunu bekliyoruz. Çocuklarla çok güzel eğlendik. Güzel ikramlar var. Kestane, salep, çay bunlardan faydalandık. Müzikli, eğlenceli çok güzel bir ortam. Senenin son kar yağışını çok güzel bir şekilde geçirmiş olduk. Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARLA KARDAN ADAM YAPTIK

Kızı ve arkadaşlarının çocuklarıyla birlikte kardan adam yaparak eğlendiklerini söyleyen Hülya Özcan ise şunları kaydetti:

“Biz çocukları eğlendirmeye geldik. Burada oturuyoruz. Güzel bir etkinlik oldu. Çocuklar eğlendikçe biz de mutlu oluyoruz. Küçük bir kardan adam yaptık. Biraz çocuklara dağıtılan şeylerden aldık.”

Arkadaşlarıyla birlikte salep sırası bekleyen Özkan Gören de “Arkadaşlarımızla beraber geldik. Şu an salep sırası bekliyoruz. Gelip kestane yedik. Esenler Belediyesi’ne teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Haberler