Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Mart 2014

ABONE OL

Karatenin Şampiyonları Ödüllendirildi

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’i uluslar arası arenada temsil eden Esenlerli başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’i uluslar arası arenada temsil eden Esenlerli başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Esenler’de 33 yıldır sporcu yetiştiren Uygur Spor Kulübü Başkanı Milli antrenör Zeki Uygur, uluslararası yarışmalardan madalyalar ile dönen iki oğlu Burak Uygur ve Sabri Ahmet Uygur ile kızı Fatma Uygur’la birlikte Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yu ziyaret etti.

Misafirlerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Göksu, başarılı sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Uygur Spor Kulübünün çalışmaları hakkında bilgi alan Göksu, Esenler Belediyesi olarak her zaman spora ve sporculara destek verdiklerini söyledi.

Esenler’i ulusal ve uluslar arası çapta düzenlenen yarışmalarda temsil etmekten büyük gurur duyduklarını söyleyen Uygur Spor Kulübü Başkanı Milli antrenör Zeki Uygur da “Esenler’de 1981 yıllından beri Uygur Spor Kulübü olarak hizmet ediyoruz. Sporcu yetiştiriyoruz. Esenler’in çocuklarını yetiştirip dünya minderlerine gönderiyoruz. Uygur Spor Kulübü, Esenler’in dünyaya açılan penceresi gibi. Yetiştirdiğimiz sporcuların çoğu diğer belediyelere transfer oluyorlar. Bu çok gurur verici bir şey” dedi. Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür eden Uygur, Esenler’de sporcuların emeklerinin boşa gitmediğine dikkat çekerek, spora ve sporculara yapılan her desteğin sporcuları kamçıladığını ve spora teşvik ettiğini ifade etti. Uygur, spora, sporculara ve insanlığa verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür etti.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Göksu, 41. Avrupa Ümit ve Gençler Karate Şampiyonası’nda 76 kg’da genç erkekler kategorisinde Avrupa ikincisi Sabır Ahmet Uygur ( 17) ile Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda 68 kg’da Türkiye birincisi Burak Uygur’u (18) ve Balıkesir Burhaniye’deki Türkiye Minikler – Yıldızlar Karate Şampiyonası’nda Yıldız Kızlar kategorisinde 40 kg’da Türkiye 2.si olan 13 yaşındaki Fatma Uygur’u tebrik ederek ödüllendirdi.

Diğer Haberler