Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Nisan 2016

ABONE OL

Kadınlar Kol Kola Oynadı

'Kadınlar Kol Kola' programında halay, horon, harmandalı ve Roman havası bir aradaydı. Kadınlar Türk kültürünün en güzel ezgileri eşliğinde kol kola folklor oynadılar.

‘Kadınlar Kol Kola’ programında halay, horon, harmandalı ve Roman havası bir aradaydı. Kadınlar Türk kültürünün en güzel ezgileri eşliğinde kol kola folklor oynadılar.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esenler Sanat Evi (ESEV)Türk Halk Oyunları Ekibi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde kadınlara özel ‘Kadınlar Kol Kola’ adlı bir program düzenledi. Türk Halk Oyunları Eğitmeni Nuray Bulut yönetimindeki programda Anadolu’nun her bir köşesinden halk oyunları sahnelendi.

ANADOLU’NUN OYUNLARI SAHNEDE

Programda kadınlar harmandalı oynadı, halaylar çekti, horon tepti ve Roman Havası oynadılar. Geleneksel Hint danslarının da sahneye konduğu etkinlikte, modern Karadeniz Oyunları da sergilendi. Etkinlikte ayrıca ESEV kursiyerlerinden Salih Nar kemençe, Pınar Ezgi Aydınise bağlama çalarak türküler seslendirdi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinlikte kadınlar ‘Kol Kola’ eğlendi.

Diğer Haberler