Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Aralık 2022

ABONE OL

İSTANBUL GENELİ 2. MÜNAZARA TURNUVASI ESENLER’DE

Esenler, İstanbul'daki tüm resmi ve özel liselerin katılımıyla düzenlenecek ‘İstanbul Geneli 2. Münazara Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor.

Esenler Şehit Türkmen Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bu sene ikinci kez İstanbul liseler arası münazara turnuvasına ev sahipliği yapıyor.  Esenler Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen ve 24-25 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacak ‘İstanbul Geneli 2. Münazara Turnuvasına İstanbul’un çeşitli ilçelerinden 56 farklı lise katılım sağlıyor.

Yarışmayla; öğrencilerin tartışma yoluyla farklı konulara yönelmeleri, araştırmalar yapmaları, kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmeleri, fikir üretme, antitez geliştirme yeteneklerini arttırmak, öğrenciler arasındaki kaynaşmayı sağlamak hedefleniyor. Finalist takımlara çeşitli para ödüllerinin verileceği etkinliğin final müsabakası, 28 Aralık 2022 Çarşamba günü yapılacak. Aynı gün yapılacak ödül törenine; Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Esenler Kaymakamı Adil Karataş ile birlikte öğrenci ve veliler katılacak.

Diğer Haberler