Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ekim 2022

ABONE OL

İNCİ: TEK DERDİM OYUNCU OLMAKTI

Esenler Belediyesi, Evliya Çelebi Kültür Sanat sezonu boyunca sinema yazarı Suat Köçer’in moderatörlüğünde gerçekleşecek ‘Film Gibi’ adlı programa ev sahipliği yapacak. Programın ilk konuğu Sihirli Annem dizisinde Periliçe karakteriyle hafızalara kazınan usta oyuncu Ayşen İnci konuk oldu. İnci, “Hiçbir zaman doktor, avukat, mühendis olmayı düşünmedim. Tek derdim oyuncu olmaktı ve şükürler olsun ki oldum” dedi.

Esenler Belediyesi, Evliya Çelebi Kültür Sanat sezonu boyunca sinema yazarı Suat Köçer’in moderatörlüğünde gerçekleşecek ‘Film Gibi’ adlı programa ev sahipliği yapacak. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programın ilk konuğu, Sihirli Annem dizisinde Periliçe karakteriyle hafızalara kazınan usta oyuncu Ayşen İnci oldu. İnci programda oyunculuk serüvenini anlatarak genç sinemacılarla ve tiyatrocularla mesleki deneyimlerini paylaştı. Program sonunda İnci, ‘Pisikolojik Öyküler-Kediler Sahiplendiklerini Anlatıyor’ adlı eserini imzaladı.

SANATIN KIYMETİNİ ANLADIK

Programda konuşan Suar Köçer, “Geçtiğimiz yıl programımızı yapmıştık ama hayatımızı örseleyen pandemi yüzünden epey sıkıntılı geçmişti. Bizler pandemi sürecinde sanatın ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha anladık. Çünkü evlerimize kapandığımız bir ortamda sanatla teselli bulduk. Filmler seyrettik, diziler izledik. Dijitale kaydedilmiş tiyatrolar izledik. Romanlar okuduk. Böyle bir ortamda hepimiz sanatın iyileştirici gücüne sığındık. Sanatın ekmek gibi hava gibi kıymetli bir şey olduğnu anladık. Esenler Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde de, öncesinde de sonrasında da sanatı hep diri tuttu. Sanatla ilgili çalışmalar devam etti” ifadelerini kullandı.

OYUNCULUK SEVGİM TİYATROYLA BAŞLADI

Ayşen İnci, programda oyunculuk serüvenini anlatarak “Ben bir memur çocuğuyum. Baleye, tiyatroya giderdim. Evimizden kitap eksik olmazdı. İlk tohumları onlar attı. Ankara’da bir oyun izlemeye gittim. O oyun beni çok heyecanlandırdı. O zaman bir yaş sınırı vardı. Ben de tam o sınırdaydım ve çok korktum kapıdan geri çevrileceğim diye. Tiyatro salonuna girdim ve tiyatro o an beni her şeyiyle büyüledi. Kendimi o sahnede hayal ettim ve o sahnede de çok oyun oynadım. Oyunculuğa olan sevgim tiyatroyla başladı. Eve gelirdim ve o yaşta ‘Ben olsaydım nasıl mantıklı bir şekilde bağlantı kurardım’ derdim. Bunun faydasını senaryo yazarken gördüm. Bunlara kafa yorardım. İyi bir talebeydim. Hiçbir zaman doktor, avukat, mühendis olmayı düşünmedim. Tek derdim oyuncu olmaktı ve şükürler olsun ki oldum” diye konuştu.

Diğer Haberler