Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mayıs 2011

ABONE OL

Her kitap bir ufuk!

Esenler Belediye Başkanı Ömer Çetinkaya, Fevzi Çakmak Halk Kütüphanesi üyesi öğrencilere kitap okudu. Çetinkaya, çocuklara kitap okumanın önemini anlatarak, “Her kitap size yeni bir ufuk açacaktır” dedi.

Esenler Belediye Başkan yardımcısı  Ömer Çetinkaya, Fevzi Çakmak Halk Kütüphanesi üyesi öğrencilere kitap okudu. Çetinkaya, çocuklara kitap okumanın önemini anlatarak, “Her kitap size yeni bir ufuk açacaktır” dedi.

Fevzi Çakmak Halk Kütüphanesi ve Bilgi Evi’nin “Birlikte Kitap Okuyoruz” sloganıyla yürüttüğü çalışmanın bu ayki konuğu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya oldu. Mahalle sakinleri ve çevre mahallelerden gelen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kütüphanede, çocuklar ve gençlerin ödevleri dışında daha çok burada kalmaları ve kitapla haşır neşir olmaları için bir dizi çalışma da yürütülüyor. İlköğretim öğrencileri için okuldan sonra uğrak yeri haline gelen kütüphanede gerçekleştirilen “Birlikte Kitap Okuyoruz” ve “Masal Saati” çalışmaları, öğrencilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Ayda bir gerçekleştirilen “Birlikte Kitap Okuyoruz”un Mayıs ayı konuğu Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya oldu. Öğrencilerle birlikte kitap okuyan Çetinkaya, kitaplar hakkında da öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilere okumaları gereken kitaplar hakkında da ipuçları veren Çetinkaya, kitap okumanın önemini anlatarak, “Kitaplar en iyi arkadaştır, sırdaştır. Ne kadar çok kitap okursanız kelime dağarcığınız o kadar gelişir. Kitaplar bir hazinedir. Okuduğunuz her kitap size yeni ufuklar açar” dedi. Öğrencilere kitap okumayı bir alışkanlık haline getirmelerini tavsiye eden Çetinkaya, “Günümüzün sanal alemi maalesef okumayı engelliyor. Okumak eğitimdeki başarınızı da artırır. Okumak hayatınızdan bir parça olsun. Her gün kendinize bir plan yapın. Ve bu planın içinde mutlaka en az bir yarım saati kitap okumaya ayırın” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Diğer Haberler