Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Mart 2014

ABONE OL

Havaalanı’nda Sona Gelindi

Ülkemizde ilk defa Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni üstlenen Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi’nden inşaat ruhsatını aldı. Projenin konutlarının temeli yakın bir zamanda atılacak.

Ülkemizde ilk defa Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni üstlenen Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi’nden inşaat ruhsatını aldı. Projenin konutlarının temeli yakın bir zamanda atılacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizdeki kentsel dönüşüm seferberliğini başlattığı Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni üstlenen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gerekli işlemleri tamamlayarak Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden inşaat ruhsatını aldı. Böylece, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Havaalanı Mahallesi’nde inşaatlara başlaması için önünde herhangi bir engel kalmadı.

3 AYRI İHALE YAPILACAK

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., proje alanında 3 ayrı ihale yapacak. 380 konutu kapsayan ilk ihale 1 Nisan 2014 Salı günü gerçekleştirilecek. Emlak Konut, 858 konutu kapsayan ikinci ihaleyi ise 11 Nisan 2014 tarihinde yapacak. Projenin son ihalesi 1.120 konuttan oluşuyor ve 25 Nisan’da yapılacak. Toplam 72 bin metrekarelik alanda toplam 2.358 konut, 42 işyeri inşa edilecek. Alanda yapılacak olan konutların hepsinin dış cephelerinde Selçuklu mimarisi uygulanacak. Bakanlar Kurulu tarafından Türkiye’de ilk “riskli alan” ilan edilen mahallelerden birisi olan Havaalanı Mahallesi’ndeki projede, yüzde 35 yapılaşma, yüzde 65 yeşil alan olacak. Toplam 7.000 araçlık kapalı otoparkın da yer alacağı projede konutlar, ekolojik bina konseptinde yapılacak.

TEMELLER YAKINDA ATILACAK

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Esenler Belediyesi ve Esenler Belediyesi şirketi olan Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ESKON) arasında 28.02.2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalandığını hatırlatan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu protokol doğrultusunda çalışmalar devam ediyor. Tapular Emlak Konut’a devredildi. Emlak Konut belediyemizden inşaat ruhsatlarını aldı” dedi. Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona gelindiğini belirten Göksu, “İnşaatların başlaması için her türlü hazırlık tamamlandı. Konutların temelini çok yakında atacağız. Sektörün en köklü kuruluşlarından birisi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ülkemizde ilk defa böylesine büyük bir kentsel dönüşüm projesinde görev almış oldu. İşbirliğimiz bu yönüyle de hem Esenler, hem de ülkemiz için büyük önem arz ediyor” dedi.

Diğer Haberler