Öneri ve Talep Formu

Belediye Başkanımız Sayın M.Tevfik Göksu, mesleğe ilk adımı atan öğretmenlerle bir araya geldi.

Eklenme tarihi 24 Şubat 2022

ABONE OL

GÖKSU YENİ GÖREVE BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’e yeni atanan öğretmenlerle bir araya geldi. Göksu, Esenler’in geleceğinin kendilerine emanet olduğunu belirterek, “Çocuklarımız size emanet. Biz de sizlerden gelecek her türlü talebi yerine getirmeye hazırız” dedi.

Esenler Belediyesi ilçeye yeni atanan 650 öğretmene hoş geldin yemeği verdi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan tanışma yemeğine Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras ve okul müdürleri de katıldı. Keyifli bir ortamda gerçekleşen yemekte Esenler’e yeni atanan öğretmenler de birbirleriyle tanışma fırsatı buldu.

MESLEĞİNİZİ RÜYANIZDA GÖRÜN

Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, heyecanlı ve mutlu bir akşamda birlikte olduklarını söyleyerek, “Biz ilçemizin yeni öğretmenlere kavuşmasının sevinç ve heyecanı içindeyiz. Sizler de yeni mesleğe başlamanın ve ilk maaşınızı alacak olmanın sevinç ve heyecanı içindesiniz” dedi.

Öğretmenliğin manevi olarak Dünya’da en çok ağırlığı hissedilen, toplumda da en yüksek itibara sahip mesleklerden biri olduğunu hatırlatan Göksu özetle şunları söyledi: “Hepimizin hayatında ismini hatırladığımız da saygıyla ayağa kalktığımız, hala özel günlerde telefonla aradığımız öğretmenlerimiz vardır. Mesleğinizi rüyanızda görürseniz başarılı olursunuz. Bu toplumda izi sürülecek bir insan olmak istiyorsanız, iz bırakacaksınız. İz bırakmak da emek, yürek, sevgi ve gayret ister. Anne-babalar en kıymetli varlıklarını sizlere emanet ediyor. Sınıflara girdiğinizde size emanet edilen çocuklara, geleceğin mimarları olarak bakın ve o şekilde yetiştirin. Bugün Türkiye bulunduğu konuma öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesillerle geldi. Verilen emeklerle oldu. Biz Esenler Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız. Sizden gelecek her türlü talebi yerine getirmeye hazırız. Çocuklarımız size, siz de bize emanetsiniz.”

ÇOCUKLARIMIZA ROL MODEL OLACAKSINIZ

Programda konuşan Esenler Kaymakamı Adil Karataş ise, “ Eğitim sadece okulda olmuyor. Bir öğrenci velisi olarak söylüyorum bunu. Çocuklar sizleri rol model aldıkları için sizin etkiniz altında yetişiyor. Esenler kendisi ve insanı güzel, huzur veren bir yer. Öğretmenlerimizin yükü büyük, sizden en büyük arzumuz çocuklarımızı milli ve manevi değerlere bağlı, vatan ve millet sevgisiyle donatılmış, milletine hizmet edecek bir birey olarak yetiştirmenizdir”  dedi.

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Aras da yaptığı konuşmada Esenler’e atanan 650 öğretmenden dolaya çık mutlu olduklarını ve öğretmen açıklarını önemli ölçüde kapattıklarını belirterek, “Bize her türlü desteği veren ve bu öğretmen atamalarında rakamın bu kadar yüksek olmasını sağlayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi ve yeni göreve başlayan öğretmenlere başarı dileklerini belirtti.

Diğer Haberler