Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mart 2012

ABONE OL

Göksu Giyimkent Esnafından Heyecan İstedi

Giyimkent Genel Kurulu’nda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Giyimkent’in ekonomik getiri bakımından hak ettiği konumda olmadığını hatırlatarak, “Burası neden bir dünya outlet merkezi olmasın? Olmaması için bir neden var mı? Olmaması için bir neden olabilir? O da sizin heyecansızlığınızdır” dedi.

Giyimkent Genel Kurulu’nda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Giyimkent’in ekonomik getiri bakımından hak ettiği konumda olmadığını hatırlatarak, “Burası neden bir dünya outlet merkezi olmasın? Olmaması için bir neden var mı? Olmaması için bir neden olabilir? O da sizin heyecansızlığınızdır” dedi. Giyimkent Genel Kurulu, Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Satır ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Genel Kurul’a katılarak bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Giyimkent’in ekonomik getiri bakımından hak ettiği konumda olmadığını belirtti. Giyimkent üyelerinde motivasyon ve heyecan eksikliği gördüğünü belirten Göksu, “Bir toplumda motivasyon yoksa, heyecan yoksa işte yoksul toplum; o toplumdur. Heyecanlı olacak insanlar, bir yere yetişebilmek için damarlarında kan olacak, onu koşturacak bir azmi, bir iradesi olması gerek. Bu iş olmaz demeyecek, bu iş olur diyecek ve koşacak. Bizim bu azmi, bu heyecanı yakalamamız gerekiyor” dedi. Giyimkent Başkanı’na, ilk yapılacak işin Giyimkent’in komple cephelerinin giydirilmesi gerektiğini söylediğini belirten Göksu sözlerine şöyle devam etti: “Bir defa mekansal değişimden başlayacağız. Pırıl pırıl burası. Kendi mimari dokusu itibarı ile de bir estetiğe kavuşması gerekir. Biz güzel bir cephe giydirmelerini yapalım, güzel tasarımlarını yapalım. Bu genel kurul çerçevesinde birincisi Giyimkent binalarının cephelerini giydirmek ve İstanbul pazarına sunmak gerektiğini düşünüyorum. Siz genel kuruldan karar almazsanız bizim belediye olarak yetkilerimiz var. Biz projeyi  yapıp binaları giydirebiliriz, parasını sizden alırız. Öyle bir yetkimiz var, ama bunu siz yaparsanız daha heyecanlı olacağını düşünüyorum. Burada gerçekten çok büyük bir kaynak duruyor. Bu kaynağı nasıl en iyi şekilde kullanacağımızı beraber görüşüp ortaya çıkartacağız. Yeter ki siz heyecanınızı taşıyın. Ben bu genel kurulunuzun hayırlı olmasını diliyor, buradan alacağınız kararların hem Giyimkent  için, hem Esenler, hem İstanbul  için hayırlı olmasını diliyorum”.

İtfaiye, Metro, Emniyet

Niye dünya outlet merkezi olmasın?

Genel kurula katılan esnafa “Mesela burası neden bir dünya outlet merkezi olmasın? “ diye soran Göksu, daha sonra şunları kaydetti: “Olmaması için bir neden var mı? Olmaması için bir neden olabilir? O da sizin heyecansızlığınızdır. Havaalanı 5 dakika, deniz 5 dakika, karayolu 5 dakika. İstanbul’da ulaşım hattı itibarı ile baktığınızda buradan daha iyi bir ulaşım lokasyonu olan ikinci bir yer bulamazsınız. Ama ürününüz ne kadar kaliteli olursa olsun, eğer pazarlaması yoksa, iletişimi yoksa  o ürün hiçbir şey ifade etmez. Onun için buranın bir pazarlama departmanına ihtiyacı var. Birincisi bu. İkincisi üyelerinin de katılacağı çok heyecanlı bir gelecek tasarımına ihtiyacı var. Bu heyecanı sizler oluşturursanız, buranın gerçekten iletişim kurgusunu doğru yaparsanız, ben şuna inanıyorum ki, çok hızlı bir süre içerisinde doluluk oranını en üst seviyeye çıkarırız. Ben buraya her fırsatta yatırımcılar getirmeye çalışıyorum. Gerek Tekstilkent’te, gerek Giyimkent’te aynı şeyi hep görüyorum. Bir şey dediğim zaman, (başkanım biz bunu genel kuruldan geçiremeyiz) cümlesini çok duyuyorum. Buradaki insanlara gerçekten yetkiyi verin ki,  ben öyle zannediyorum buradaki insanların hepsi, buranın geleceklerini kendi geleceklerinden daha önceleyen insanlardır. Çünkü bu bir emanettir, bu emanete sahip çıkmak ve bu emanetin hem yasalara karşı bir sorumluluğu var, hem de bizim inanç değerlerimiz açısından baktığımda toprağın altında bir sorumluluğumuz var. Özellikle toprağın altında sorumluluğa inanan insanlar herhalde yanlış yapmazlar. Bu açıdan bu heyecanı verin, bu heyecanla beraber burayı tekrar ayağa kaldırabilmek, yeni bir heyecan katmak zahmetimiz olduğunu düşünüyorum. Bu konuda ilçe belediyesi adına ben her şeye evet diyorum, Büyükşehir’den getirmeyi taahhüt ediyorum, merkezi hükümetten de Allah’ın izniyle geçirmeyi taahhüt ediyorum.”.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Giyimkent’in sıkıntılarını çözmek için çalışmalar yürüttüğünü belirterek, “Buranın itfaiye ile ilgili sorunları var. Önümüzdeki hafta inşallah İtfaiye Daire Başkanımız da buraya gelecek. Bu itfaiye ruhsatları ile ilgili ne yapılabilir, ortaklaşa oturup düşüneceğiz. Onun üzerine bir çözüm üretmeye çalışacağız” dedi. Giyimkent’in ikincisi sıkıntısının metro ulaşımı olduğunu dile getiren M. Tevfik Göksu, “Beşiktaş Metrosu buradan geçiyor. Beşiktaş Metrosu ile ilgili Devlet Planlama Teşkilatı’ndan gerekli tüm izinler alındı. İlk defa Türkiye’de yap- işlet- devret metro ihalesi burada yapılıyor. Bu metro hattı İstanbul’da en fazla yolcu taşıma kapasiteli metro hattı oluyor. Ana durağı ve en büyük durağı hemen Giyimkent’in girişi. Şimdi askeri alanla ilgili çalışmalarımız var. Öbür tarafta Metris Cezaevi’nin altına İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün gelme ihtimali var. İçişleri Bakanlığı talep etti, Milli Savunma Bakanlığı da uygun buluyoruz görüşü bildirdi” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler