Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Ekim 2022

ABONE OL

GENÇLER GEMUHLUOĞLU’NU DUALARLA ANDI

Eserlerinde sevgi ve dostluk kavramlarını işleyen yazar ve şair Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 45. yıl dönümünde Esenlerli gençler tarafından kabri başında dualarla anıldı.

Bir dönemin fikir hayatına katkı sunan ve yaptığı çalışmalarla “gönül adamı” olarak nitelendirilen eğitim ve vakıf adamı Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 45. yıl dönümünde Esenlerli gençler tarafından anıldı. Kadıköy’deki Sahrayıcedid mezarlığında bulunan kabri başında Gemuhluoğlu için dualar eden gençler, yazarı dizeleriyle yad etti.

MİLLİ MESELELER İÇİN HEP DERTLENDİ

Gençlerle birlikte kabir ziyaretine katılan proje yönetmeni Halil İbrahim Aygül, “Gemuhluoğlu’nun en büyük ideali gençleri ‘kamil insan’ olarak yetiştirmekti. Bu doğrultuda da kendini gençlere adadı. Merhum yazarımızın kültürümüze pek çok katkısı bulundu. O, milli meseleler için hep dertlendi. Vakıf kültürünü canlandırdı. Bugün de Gemuhluoğlu’nu dualarla anıyoruz. Fethi Bey’i en güzel dizeleriyle yad ettik. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Kabir ziyaretine katılan öğrencilerden Yağmur Üstüntaş, “Fethi Gemuhluoğlu’nun en büyük ideali kendi değerlerine sahip çıkan bir gençlikti. Biz de bugün hocamıza yakışır bir gençlik olarak onu dualarla anıyoruz. Kabri nurla dolsun” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler