Öneri ve Talep Formu

Gazi torunu Saffet Gümüş, 10. günde Çanakkale’ye ulaştı.

Eklenme tarihi 16 Mart 2022

ABONE OL

GAZİ TORUNU GÜMÜŞ ÇANAKKALE’YE ULAŞTI

Dedesine vefa için Esenler’den yola çıkarak Çanakkale’ye yürüyen gazi torunu ve Tokat 15’li Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, 10 günlük yürüyüşünün ardından Çanakkale’ye ulaştı.

Esenler Belediyesi desteğiyle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünde Esenler’den yola çıkan Çanakkale gazisi torunu ve Tokat 15’li Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, 375 kilometrede 508 bin adım atarak Çanakkale’ye ulaştı. Çanakkale’de 57. Alay Şehitliği’nde gazi olup ve 1986 yılında kaybettiği dedesi için 4. kez Çanakkale’ye yürüyen Gümüş, kordon boyunda bulunan Truva Atı önünde vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

VEFAMIZ BU YOLLARI YÜRÜMEKLE BİTMEZ

“Çanakkale Gönüllüleri-Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşü” kapsamında 508 bin adımla Çanakkale’ye geldiğini belirten Tokat 15’li Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, “Bundan tam 10 gün önce İstanbul’un Esenler ilçesinden almış olduğum bayrağı, Çanakkale şehitler diyarına ulaştırdık. ‘Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşü’nde 375 kilometrede 508 bin adım atmışız. Bizim dedelerimize vefamız, bu yolları yürümekle de bitmez. Çünkü onlar bizim için bundan 107 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla beraber bayrağımıza ve devletimize sahip çıktılar. Bizler de onlara vefamızı gösterebilmek için yol yürüdük, yağmur yedik, dolu yedik. Tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun” diye konuştu.

 

Diğer Haberler