Öneri ve Talep Formu

Esenler Belediyesi’nin Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri (ESGEV) için yeni dönem kayıtları başladı.

Eklenme tarihi 25 Ağustos 2021

ABONE OL

ESGEV’LER YENİ SEZONU AÇIYOR

Esenlerli öğrencilerin sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri'ne yeni dönem kayıtları başladı.

Esenler Belediyesi’nin Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’ne kayıtlar başladı. Esenlerli öğrencilerin hem sosyal hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan, Esenler’in 8 farklı noktasında faaliyet gösteren Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’ne yeni dönem kayıtları başladı.

Öğrencilere okul dışındaki zamanlarını daha verimli geçirme imkânı sağlayan, okulda gördükleri derslerine takviye derslerin yanı sıra hemen hemen her konuda rehberlik hizmeti de veren bilgi evlerinde, 7-14 yaş aralığındaki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitim alabiliyor. Bunun yanı sıra 4-6 yaş arası çocuklarımız da etkinliklerden yararlanabiliyor.

HEMEN HER BRANŞTA EĞİTİM VAR

Bünyesinde bulunan etüt ve satranç odaları, kütüphane, tiyatro salonu, cep sineması ve internet erişim odalarıyla öğrenciler bilgi evlerinde, alanlarında uzman genç ve dinamik öğretmenleri nezaretinde hem stres atıyor hem de keyifli vakit geçirebiliyorlar.

Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’nde; okul programları ile Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilgisi, matematik, İngilizce ve değerler eğitimi derslerinin yanı sıra sanat ve spor okulu kursları, bilimsel ve deney çalışmaları, atölye çalışmaları, akıl ve zeka oyunları eğitimleri alabiliyorlar. Sosyal ve kültürel etkinlikler, gezi ve piknik programları, bilgi kültür yarışmaları, sosyal kulüp çalışmaları, çocuk şenlikleri, ESGEV-Anne etkinlikleri gibi daha bir çok faaliyetten de faydalanabiliyor.

YENİ SEZON 13 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

13 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim sezonu için kayıt yaptırmak isteyenler, www.esenler.bel.tr veya www.mihmandar.com sitesinden programlara ulaşabilir ya da doğrudan kayıt sayfasından ön kayıtlarını yaptırabilir. Ayrıca, kendilerine en yakın bilgi evine ailesiyle birlikte giderek kesin kayıtlarını ücretsiz olabilir.

Esenler’de hizmet veren ESGEV’leri öğrenmek ve haritalarına ulaşmak için adreslere tıklayabilirsiniz:

Mehmet Akif İnan Bilgi ve Hikmet Evi: Turgutreis Mah. Karaosmanoğlu Cad. No: 54

Erdem Bayazıt Bilgi ve Hikmet Evi: Oruçreis Mah. Karadeniz Cad. No: 33

Sezai Karakoç Bilgi ve Hikmet Evi: Birlik Mah. 839. Sok. No: 14

Rasim Özdenören Bilgi ve Hikmet Evi: Fatih Mah. 203. Sok. No: 6-8

Nuri Pakdil Bilgi ve Hikmet Evi: Çiftehavuzlar Mah. Sarıgöl Sok. No: 20

Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilgi ve Hikmet Evi: Nenehatun Mah. İnönü Cad. No: 55

Cahit Zarifoğlu Bilgi ve Hikmet Evi: Nenehatun Mah. 134 Sok. No: 6

Diğer Haberler