Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Haziran 2016

ABONE OL

Esev’den Muhteşem Kapanış

ESEV kursiyerlerinin dönem sonu kapanış programında performanslarını sergiledikleri etkinlikte izleyenler keyifli bir gece yaşadı.

ESEV kursiyerlerinin dönem sonu kapanış programında performanslarını sergiledikleri etkinlikte izleyenler keyifli bir gece yaşadı.

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’ni dolduran vatandaşlar, ESEV’de bir yıl boyunca aldıkları eğitimlerle yeteneklerini sergileyen çocuklarını izlediler. Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin (ESEV) dönem sonu programı, ESEV’in kuruluşundan bugüne kadar yapılan programları anlatan tanıtım filmi ile başladı. Türk Halk Oyunları, Bağlama, Şan, Piyano, Diksiyon , Keman, Ney, Gitar, Resim, Hat ve daha birçok sanat dalından yüzlerce kursiyerin performanslarını sergiledikleri ESEV dönem sonu programına Esenlerliler yoğun ilgi gösterdi.

BİRBİRİNDEN RENKLİ GÖSTERİLER

Gecede ESEV’in halk oyunları ekipleri yöresel oyunlarıyla büyük ilgi gördü. Harmandalı ve horon ekibi gösterileriyle salonu dolduran vatandaşları kendilerine hayran bıraktılar. “Gönlümüzden Esenler-Alemler Nura Gark Oldu” adlı albümleriyle beğeni toplayan ESEV Tasavvuf Müziği Korosu da programda mini bir konser verdi. ESEV Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Koroları da gece de performanslarını sergilediler. Piyano, şan ve ritim grubu kursiyerleri verdikleri konserlerle dinleyenleri mest ettiler.

10 BİN MEZUN VERDİK

Gecede bir selamlama konuşması yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu şöyle konuştu:

“Hepiniz ESEV öğrencilerini çok farklı duygularla dinlediniz. Sizin duygularınızla benim evlatlarımızı izlediğimde hissettiklerim arasında çok büyük fark var. Bu sahnedeki çocukları izliyor olmak çok farklı. Esenler’de 5-6 sene önce bırakın keman çalacak çocuk bulmayı, bir tane kültür merkezi yoktu. Esenler’de toplam koltuk sayısı 400 iken şu anda sayımız 5 bin 160. ESEV şuana kadar birçok sanat dalında 10 bin mezun verdi.”

Diğer Haberler