Öneri ve Talep Formu
Tevfik Göksu ve Genç - öğrenci

Gençlere destek tam gaz!

Eklenme tarihi 13 Ekim 2022

ABONE OL

ESENLERLİ ÖĞRENCİLERE MÜJDE!

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenlerli gençlere eğitim desteği verileceğini açıkladı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 2023 yılı tahmini bütçesinin görüşüldüğü Esenler Belediye Meclisi’nde, lise ve üniversitelerde okuyan Esenlerli öğrencilere eğitim desteği vereceklerini müjde olarak duyurdu.

GENÇLERİN ELİNDEN TUTUYORUZ

“En büyük bütçe artışlarımızdan bir tanesini de Gençlik ve Aile Hizmetlerine yaptık” diyerek gençlere müjde veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, şu şekilde konuştu:

“Esenler’de 100 bin gencimizle projemiz var. Bir taraftan rota oluşturuldu, bir taraftan yazılım kursları, bir taraftan ‘Akademi Esenler’ çalışmalarını… Yaz okullarımız da 30 bin gencimiz projeden yararlandı. Gençlerimizin eğitimi bizler için çok önemli bu sebeple onlar için yeni projeler hayat geçireceğiz. İkinci dönemin başında lise son sınıftaki bütün öğrencilere, ayrım yapmadan bin beş yüz TL eğitim desteği vereceğiz. Esenler’de ikamet eden ama Türkiye’nin çeşitli yerlerin de üniversitelere giden, eğitim desteğine ihtiyacı bulunan bütün arkadaşlarımıza 3 bin 500 TL eğitim desteği vereceğiz. Esenler’de ‘ben hayatta bunu olmak istiyorum’ diyen elinden tutulması ve destek verilmesi gereken kimse varsa elinden tuttuk, devam da edeceğiz. En önemli şeylerden bir tanesi, 5 bin çocuğumuza mali destekle beraber yazılım ve kodlama sertifikası programı yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı lise son sınıfta okuyup da organize sanayi bölgelerinde bu kurslara ve çalışmalara giden her öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığı’nın ödediği ürete ilave olarak Esenler Belediyesi olarak 300 TL eğitim desteği vereceğiz” dedi.

Diğer Haberler