Öneri ve Talep Formu
Kitap Her Yerde

Zaman mekan dinlemeden okuyoruz!

Eklenme tarihi 30 Haziran 2022

ABONE OL

ESENLERLİ KİTAP KURTLARI HER YERDE KİTAP OKUYOR

Esenler halkını kitap okumaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen “Kitap Her Yerde” projesinin bu haftaki durağı Davutpaşa Caddesi oldu. Minibüs ve otobüs durakları ile metro çıkışlarında kitapseverlerle bir araya gelen gönüllüler, vatandaşlara el arabasıyla kitaplar dağıttı, gencinden yaşlısına herkes kitap okudu.

Esenler Belediyesi, dijitalleşen çağda azalan kitap okuma oranını artırmak ve çocuklara kitap okumayı sevdirmek amacıyla “Kitap Her Yerde” adlı projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında Esenler’in sokak ve caddelerinde el arabalarıyla taşınan kitaplar, ilçe sakinlerinin ilgisine sunuluyor. 7’den 70’e herkesin büyük ilgi gösterdiği etkinlik bu kez Davutpaşa Caddesi’nde gerçekleşti.

“KİTAP HER YERDE” İLE FARKINDALIK ARTIYOR

“Kitap Her Yerde” etkinliğinden bir hayli memnun kaldığını belirten Ayhan Sarı, “Esenler Belediyesi’nin bu projesini çok beğendim. Gündelik hayatın telaşında ben de kitap okumayı çok aksatıyordum. Bu anlamda bende de bir farkındalık oluşturdu bu çalışma. Emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

9 yaşındaki Betül ise “Kitap okumayı çok seviyorum. Yaz tatilinde de okumam gereken kitaplar var. Bazı kitapları buradan temin ettim. Faydalı ve güzel bir proje oldu. Teşekkür ederim” dedi.

Diğer Haberler