Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Nisan 2015

ABONE OL

Esenlerli İki Mucidin Büyük Başarısı

Esenler Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Esenler Bilim Parkı Projesi, meyvelerini vermeye başladı. Bilim Parkı'nda eğitim alan iki öğrenci, kırmızı lahanadan güneş pillerinde kullanılan boya elde ettikleri projeleri ile TÜBİTAK'ın 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda bölge üçüncüsü oldu.

Esenler Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Esenler Bilim Parkı Projesi, meyvelerini vermeye başladı. Bilim Parkı’nda eğitim alan iki öğrenci, kırmızı lahanadan güneş pillerinde kullanılan boya elde ettikleri projeleri ile TÜBİTAK’ın 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda bölge üçüncüsü oldu.

Esenler Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Esenler Bilim Parkı projesi kapsamında eğitim alan ortaöğretim öğrencileri Ensar Metin Kalender ve Talat Nezir Gül, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda büyük bir başarı elde ettiler.

KIRMIZI LAHANA’DAN BOYA ELDE ETTİLER

Yarışmaya danışman öğretmenleri Vildan Yıldırım ile birlikte katılan Ensar Metin Kalender ve Talat Nezir Gül, bölge üçüncüsü oldular. Yaklaşık 5 aylık bir çalışma sonucunda geliştirdikleri proje ile güneş pillerinde kullanılan boyayı, kırmızı lahanadan elde eden iki öğrenci, yarışmadan başarı ile döndüler. İki mucit öğrenci, hem maliyetten tasarruf eden, hem de tamamen çevreci olan projeleri ile büyük beğeni topladılar.

10 DALDA PROJELER YARIŞTI

TÜBİTAK tarafından Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatıile Tarih dallarında düzenlenen yarışmada ortaöğretim öğrencileri arasında temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik edilmesi, çalışmaların yönlendirilmesi ve bilimsel gelişmelere katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Diğer Haberler