Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ocak 2023

ABONE OL

ESENLERLİ GENÇLER TURAN VE ÇAKMAK İLE BULUŞTU

Esenler Belediyesi, "Gençler Kaptanlarla Buluşuyor" sloganıyla, Türk futbol tarihinin iki önemli ismi Arda Turan ve Osman Çakmak'ı gençlerle buluşturdu. Arda Turan, doğru şartlar oluştuğunda teknik direktörlük yapmak istediğini söylerken, Osman Çakmak ise takım kaptanlığı yapmanın liderlik istediğini belirtti.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü‘nün her ay düzenlediği “Spor Söyleşileri” programının dün akşamki konuğu, eski milli futbolcu Arda Turan ve Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak oldu. Milli takımın ve Galatasaray’ın kaptanlığını yapmış olan Arda Turan ile Ampute Futbol Milli Takımı eski kaptanı Osman Çakmak, futbolculuk hayatlarını, başarı hikâyelerini hazırlanan bu özel programda gençlerle paylaştı. Turan ve Çakmak programın sonunda gençlerin sorularını da yanıtladı.

KAPTANLIK, KOLA TAKILAN BİR PAZUBANDI GİBİ DEĞİLDİR

Gençlere bir takımın kaptanı olmanın nasıl bir sorumluluk olduğunu anlatan teknik direktör Osman Çakmak, “Kaptanlık kola takılan bir pazubandı gibi değildir. Liderlik ister, almış olduğun kararın arkasında durman gerekir. O kararı verdikten sonra kendin inanmış olacaksın ki arkandaki futbolcularda kararına inanmış olacak. Hem hoca hem kulüp hem de federasyon bazında 85 milyonun vebali var” ifadelerini kullandı.

TEKNİK DİREKTÖRLÜK YAPMAK İÇİN DOĞRU ZAMANI BEKLİYORUM

Herkesin cevabını merakla beklediği “Teknik direktör olacak mısınız?” sorusuna cevap veren Arda Turan, “Tabii ki teknik direktörlük yapmak istiyorum ama doğru yerde, doğru zamanda, doğru şartlarda. Acele etmiyorum. O yüzden daha sabırlı, daha sakin şekilde bekliyorum. Yurt dışındaki kulüplerin oturmuş bir yapıları var. Tabii ki orada maddi sıkıntılar daha az oluyor, basınla ilişkiler daha düzenli oluyor. Türkiye’deki basın ve kulübün yönetim şekline duygular karıştığı için bazı amatörlükler veya birbirine karşı daha toleranslı olma durumu profesyonellikten uzaklaştırıyor. O yüzden Avrupa’daki kaptanlar daha rahat oluyor” dedi.

“FUTBOLCU OLMASAM, PİLOT OLURDUM”

Gençlerin, futbol ve kendi hayatıyla ilgili sorularını cevaplayan eski milli futbolcu Arda Turan, “Babam THY’de yer hizmetlerinde çalışıyordu. Futbolcu olmasaydım ben de havalimanına giderdim, uçaklara çok meraklıydım. Pilot olmak çok isterdim. Çok şükür futbolcu oldum. Futbol hayatım boyunca da Alessandro Del Piero’yu örnek aldım” dedi.

MESSİ Mİ, RONALDO MU?

Messi ve Ronaldo hakkındaki sorulara ise; “Ben Messi ile aynı takımda oynamadan önce de söylemiştim. Elinizde olduğu zaman oyunun tamamına hükmedebilirsiniz. Ronaldo’nun golleri, asistleri olabilir ama Messi’nin çok daha farklı olduğunu düşünüyorum.”

“KARAM TAYFA”YA NE OLDU?

‘Karam Tayfa’ya ne oldu?’ sorularına samimi bir şekilde cevap veren Turan, “Karam Tayfa’ya bir şey yok. Selçuk ağabeyinizi dün aradım, Başakşehir’de maçı vardı. Burak ağabeyinizle konuşuyorum. Gökhan ağabeyinizle geçen hafta beraberdim. Hakan Balta’yı maçından sonra tebrik ettim. Zaman geçtikçe ister istemez yaşlanıyoruz, çocuklarımız oluyor, evlilikler oluyor, hepimiz başka yollara gidiyoruz. Gönüller yine bir, yine hep beraberiz ama eskisi gibi denk gelemiyoruz. Hem de beraber olduğumuzda paylaşım yapmıyoruz. İnsan kendine özel bir şey olsun istiyor” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler