Öneri ve Talep Formu

Yaz Okulu öğrencilerimiz sel felaketinden etkilenen bölgelerdeki kardeşleri için yardım topladı.

Eklenme tarihi 17 Ağustos 2021

ABONE OL

ESENLERLİ ÇOCUKLARDAN SEL BÖLGESİNE YARDIM ELİ!

Esenler Belediyesi Yaz Okulu öğrencileri, sel felaketinden etkilenen bölgelerdeki kardeşleri için yardım topladı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği Yaz Okulu’nun öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarını “Kardeşlik Kumbarası”na attı. Öğrenciler zor durumdaki sel bölgesine yardım eli uzatarak tüm Türkiye’ye farkındalık oluşturdu.

15 Temmuz Millet Bahçesi’nde yapılan programda çocuklar ayrıca sel bölgesinde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okuyup dualar etti.

BİRLİK OLMAMIZ GEREKİR

Cebindeki son harçlığını sel bölgesine bağışladığını belirten 14 yaşındaki Melikenur Kurt, “Allah deprem, sel, yangından etkilenen herkese yardım etsin. Bu felaketler için çok üzgünüz. Burada 5 lira bağış yaptım, üzerimde o kadar para vardı” dedi.

10 yaşındaki Belina Yurdanur ise “Türkiye’de seller ve yangınlar oldu. Herkesin yardımda bulunması gerekiyor. Biz de burada yardımda bulunduk. Ben nerede bağış kutusu görsem yardımda bulunuyorum. Ayakkabı, kıyafet gibi yardımlarda da bulunabiliriz. Birlik olmamız gerekir.”

MİNİK ELLERİYLE ACIYI PAYLAŞIYORLAR

Türkiye’nin son zamanda yangın ve sellerle ilgili çok fazla sıkıntı yaşadığını ifade eden Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Yaz okulumuzda kurslara gelen çocuklarımız da burada bugün, harçlıklarıyla bağışta bulunuyor. Bu yardımları Zonguldak, Kastamonu, Bartın’da ve benzeri yerlerde selden etkilenen yerlere ulaştıracağız. Görüldüğü gibi çocuklarımız hem minik elleriyle acıyı paylaşıyorlar hem de ülkemizde yaşanan sosyal olaylara duyarlılık kazanıyorlar” dedi.

Diğer Haberler