Öneri ve Talep Formu

15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki kar şöleni eğlenceyi zirveye taşıdı!

Eklenme tarihi 24 Ocak 2022

ABONE OL

ESENLERLİ ÇOCUKLAR KARIN TADINI ŞÖLENLE ÇIKARDI

Esenler’de "Kar Şöleni" düzenlendi. 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki etkinliğe okulların da kapalı olmasının etkisiyle yoğun ilgi gösterildi. Binlerce öğrenci etkinliğe ailesi ile birlikte katılarak gönüllerince bir gün geçirdi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından “Kar Şöleni” düzenlendi. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde gerçekleşen “Kar Şöleni” yoğun ilgi gördü. Yarıyıl tatilindeki öğrenciler için düzenlenen etkinlikte kardan adam yarışması da yapıldı. Yarışmada ilk 3’e giren çocuklara hediyeler verildi. Eğlenceli etkinlikte en güzel kardan adam yapan kişi tabletin sahibi oldu. Hediyelerin ardından etkinliğe katılan vatandaşlara sucuk ekmek ve çay ikramı yapıldı.

Lapa lapa yağan karın altında birbirinden keyifli etkinliklerin düzenlendiği şölende, renkli görüntüler ortaya çıktı. Palyaçolar miniklerin yüzlerini boyarken zabıta ekipleri de çocuklarla birlikte kar savaşı yaptı. Müzik dinletileri eşliğinden, halay ve horonlar oynanarak keyifli anların yaşandığı etkinlik, aileleriyle birlikte katılan miniklere unutulmaz bir gün yaşattı.

KARDAN ADAMA BABASININ ADINI KOYDU

Etkinliğe arkadaşı ve çocuklarıyla birlikte gelerek kardan adam yarışmasına katılan Handan Akyol, çocuklardan daha çok heyecanlı olduğunu söyledi. Etkinliği düzenleyen Esenler Belediyesi’ne teşekkürlerini ileten Akyol, “Çocuklardan daha çok heyecanlıyız. Belediyeye çok teşekkür ederiz. Bütün etkinliklerine katılıyoruz. Çalışanların hepsine çok teşekkür ederiz” dedi.

Yanındaki arkadaşı Cemile Uslu, kardan adamın adını “Osman” koyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Çok güzel oldu. Çok mutluyuz. Çocuklar da çok sevindi. Kardan adamın ismini rahmetli babamın adı ‘Osman’ koyduk” diye konuştu.

SOĞUK HAVAYA ALDIRMADAN KIYASIYA YARIŞTILAR

9 yaşındaki Ömer Asaf Atlı ise ailesiyle birlikte etkinliğe katılarak kardan adam yaptı. Eğlenceli vakit geçirdiğini ifade eden Atlı, “Babamla biz yaptık kardan adamı. Biraz zorlandık. Çok güzel oldu. Bence birinci olabilirim. Burada oyun oynadım. Kartopu savaşı yaptık. Çok eğlendim. Diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Ömer Asaf Atlı’nın babası Nurettin Atlı ise keyifli bir etkinlik olduğunu söyledi. Emeği geçenlere teşekkür eden Nurettin Atlı şunları kaydetti: “Çok keyifli bir gün oldu. Vesile olan herkese çok teşekkür ederim. İki oğlumuz var. Onlar çok keyif aldılar. Kardan adam yaptık. İddialıyız. Umarım birinci oluruz. Özellikle emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Çok keyifli ve güzel bir etkinlik oldu” ifadelerini kullandı.

 

 

Diğer Haberler