Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Kasım 2022

ABONE OL

ESENLER’İN SOKAKLARINDA 3X3 BASKETBOL HEYECANI

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü 3X3 Basketbol Turnuvası düzenledi. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde gerçekleşen turnuvada gençler kıyasıya mücadele etti.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen 3X3 Basketbol Turnuvası, ilçe sınırlaması yapılmadan farklı ilçelerden gelen takımların katılımıyla gerçekleşti. Turnuvada 14-18 ve 18-25 yaş olmak üzere iki kategoride toplam 110 sporcu mücadele etti. Gençlerin ter döktüğü turnuva, 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde bulunan basketbol sahasında yapıldı.

Turnuva, 14-18 yaş kategorisi maçlarıyla başladı. Birbirinden çekişmeli geçen maçların ardından Hasan Blue ve Voltran takımları finale çıktı. Turnuvanın ikinci günü, 18-25 kategorisinin maçlarıyla devam etti. Elemelerin ardından çeyrek final ve yarı final maçlarına geçildi. Rakiplerini eleyen Vamos ve House of Targaryen takımları finale yükseldiler. İlk olarak 14-18 yaş kategorisinin final maçı oynandı. Heyecanlı anların yaşandığı maçı Hasan Blue kazandı. 18-25 yaş kategorisinde Vamos ve House of Targaryen takımları arasındaki final maçı oldukça çekişmeli geçti ve kazanan Vamos oldu.

BÜYÜK ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Turnuvada kazanan takımlara kupa ve madalyalarını Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kâmil Ayata takdim etti. 1. olan takımlar 4 bin TL, 2. olan takımlar ise 2 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Diğer Haberler