Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Haziran 2021

ABONE OL

ESENLER’İN GENÇLERİ PEDALLARI COŞTURDU

Esenler, pandemi kısıtlamalarının kalkmasının ardından özlemle beklediği yaza bisiklet yarışmasıyla merhaba dedi. Gençler ve çocuklar, 15 Temmuz Millet Bahçesi'nde “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü" dolayısıyla düzenlenen yarışmada pedal çevirmenin tadını çıkardı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki Mihmandar Gençlik’in Bisiklet Kulübü, kısıtlamalardan dolayı aylardır bisikletlerini doyasıya süremeyen gençler ve çocuklar için, 3 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bisiklet etkinliği düzenledi. Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde doğa ve sporla buluşmak isteyen gençlerin sevinç ve heyecanlarına ortak olmak için organize edilen etkinlik; Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlikte çocuklara eşlik eden Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Esenler’de Mihmandar projemiz kapsamında ilköğretim ve lise çağındaki çocuklarımız ve gençlerimiz için bisiklet kulübü kurduk. Bugün de bu kulübümüzün ilk etkinliğini gerçekleştirmiş olduk” dedi.

BİSİKLET KÜLTÜRÜNÜ DAHA DA YAYACAĞIZ

Esenler’de 85 binden fazla öğrencinin olduğunu belirten Cemal Bolat, “Bu kulübü kurarak pandemi sürecinde onların dijital ortamdan uzak ve daha sağlıklı olabilmelerini sağlamak istedik. Bisiklet insan sağlığı açısından çok faydalıdır. İnsanlar günlük hayatlarında ya yürümeli ya da bisiklet sürmeli. Vücudumuzu bu şekilde iyi çalıştırabiliriz. Böylece sağlık sorunlarından uzak kalırız. İşte bu sayede çocuklarımız bisiklet ile hem fiziki yapısını geliştirecek hem de obez olmaktan kurtulacak. İnşallah Esenler’de de bisiklet kültürünü yayacağız” diye konuştu.

“Temiz Yarınlar İçin Sen de Pedal Çevir” sloganıyla gerçekleştirilen programa bisikletleriyle katılan gençler ve çocuklar çeşitli gösteriler yaptılar. Bisiklet yarışında dereceye girenler ödüllendirildi, tüm katılımcılara da çeşitli hediyeler verildi.

 

Diğer Haberler