Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Nisan 2023

ABONE OL

ESENLER’DEN PEŞ PEŞE MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLELERİ!

Milli teknoloji hamlesinin öncülerinden Özdemir Bayraktar’ın ismiyle yaşayacak ‘Teknopark Esenler Özdemir Bayraktar Yerleşkesi’nin temeli ve Esenler Bilim Merkezi’nin protokol imzası, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Esenler Teknofest Caddesi’nde atılacak.

Esenler Belediyesi milli teknoloji hamlesine tam destek veriyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Esenler’de kurulan ‘Türkiye’nin ilk Akıllı Şehir Odaklı İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, merhum Özdemir Bayraktar’ın ismiyle yaşayacak olan ‘Teknopark Esenler Özdemir Bayraktar Yerleşkesi’nin temeli atılıyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ ESENLER’DE!

30 bin metrekarelik alana sahip yerleşke, Türkiye’nin teknoloji alanındaki en iyilerinden olacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılacağı törende milli teknoloji hamlesinin öncülerinden Özdemir Bayraktar’ın adının yaşatılacağı ‘Teknopark Esenler Özdemir Bayraktar Yerleşkesi’nin temelinin atılmasının yanı sıra sergi alanı itibariyle Türkiye’nin en büyük bilim merkezi olacak Esenler Bilim Merkezi’nin de protokolü imzalanacak.

Temel atma törenine, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da Teknofest alanından canlı bağlantı ile katılacak.

Tören, 30 Nisan Pazar günü, saat 13.00’de, 15 Temmuz Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek.

Diğer Haberler