Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Nisan 2020

ABONE OL

Esenler’de Online Çocuk Meclisi

Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi online olarak gerçekleşti. Meclise telekonferansla katılan Göksu, Dünya’da çocuklara armağan edilmiş bayramı olan tek ülke olduğumuzu hatırlattı ve Ramazan’ın ilk günü sanal ortamda gerçekleşecek Çocuk İftarı’na çocukları davet etti.

2009 yılından beri yerel yönetimlerde çocukların sözü olan ve Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi, bu yıl 23 Nisan Meclisi’ni korona virüs sebebiyle telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu meclise online katıldı.

 

Dünya’da Çocuklara Armağan Edilen Tek Bayram

Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, ülkemizin içinde bulunduğu korona virüs salgını ve uzaktan eğitim ile ilgili görüşlerini paylaştı. Mecliste çocukların hazırlamış olduğu projeleri dinleyen ve değerlendiren Göksu, “23 Nisan dendiğinde hep aklıma gelen ve unutamadığım hatıralarımdan bir tanesi, her bayram şiir okurdum. Şiir okuyan evladımızı görünce de çok etkilendim. Çocuklar 23 Nisan’da ciddi anlamda bir heyecana ve sevince ulaşırlar. Dünya’da çocuklara armağan edilmiş bayramı olan tek ülkeyiz. Ülkemiz için ayrı bir anlamı daha var. Milli iradenin ve demokrasinin tescil edildiği, iradenin millete devredildiği, TBMM’nin kurulduğu, toplumsal aklın ve hafızasının bu ülkenin yönetiminde etkin ve yetkin olabileceğinin ilk kabulünün yapıldığı gündür. TBMM kuruluşuyla beraber çocuklarımıza armağan edilen bu günü bayram çerçevesinde kutluyoruz” diye konuştu.

 

Sanal Ortamdaki İlk İftar

“Maalesef bu sene güzel bayram şiirlerimizi meydanlarda, okullarda okuyamadık” diyen Göksu, sanal ortamda yapılacak ilk iftara çocukları davet ederek şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemiz şuanda zorlu bir süreçten geçiyor. Çok şükür, en az kayıpla bu süreci geçiriyoruz. Böyle bir ülkede yaşıyor olmaktan, böyle bir milletin mensubu olmaktan dolayı gurur duymamız lazım. Hepimiz çok çalışacağız, çok gayret edeceğiz. Bayramınızı kutluyorum. Ramazan’ın ilk günü sanal ortamda yapacağımız çocuk iftarına hepinizi davet ediyorum.”

Diğer Haberler