Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mayıs 2020

ABONE OL

Esenler’de Çocuklar Doğa ile Buluştu

Korona virüs salgını nedeniyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Esenler’de normalleşme adımları, çocukların “Doğa”ya dönüşü ile devam ediyor.

Bir hafta aradan sonra yeniden sokağa çıkmanın heyecanını yaşayan miniklerin mutluluğu Esenler’de ikiye katlandı. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nin minik misafirleri; keçiden oğlağa, koyundan köpeğe, tavşandan ördeğe kadar çeşitli hayvanların ve ayvadan kayısıya, elmadan eriğe, armuttan duta, nardan şeftaliye çeşit çeşit meyve ağaçları ile aynı şekilde sebzelerin bulunduğu bahçeleri gezdiler. Doğayı ve doğalı öğrenmeleri için tasarlanan hayvanat ve sebze-bahçelerinde tam bir köy hayatını yaşayıp gözlemleme imkanı buldular.

 

Animasyon Ekibiyle Oyunlar Oynadılar

Esenlerli çocuklar, animasyon ekibiyle birlikte oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirdiler. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları esas alınarak, 8-10’arlı gruplar halinde 15-20’şer dakikalık süreler ile gerçekleştirilen organizasyonda ayrıca 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde bulunan hayvan ve yetişen çeşitli sebze ve meyvelerle ilgili ödüllü yarışmalar da düzenlendi. Yarışmada başarılı olan çocuklar hediyelerini palyaçolardan aldılar. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da ekibiyle birlikte çocukları yalnız bırakmadı. Göksu, çocuklarla sohbet ederek çikolata ve balon verdi. Göksu, ailelere de tedbiri elden bırakmamalarını hatırlatarak maske ve kolonya dağıttı.

 

Diğer Haberler